Diagnóza | Můj piercing do pupku je zanícený - Co mohu dělat?

Diagnóza Diagnózu zánětu piercingu pupku lze provést již externím prohlížením a vyšetřením. Za tímto účelem by měly být pozorovány klasické příznaky zánětu. Pokud se jedná o delší existující nebo obtížnější zánět, často se mění i krevní hodnoty. Protože však zánět na pupku… Diagnóza | Můj piercing do pupku je zanícený - Co mohu dělat?

Terapie | Můj piercing do pupku je zanícený - Co mohu dělat?

Terapie Pokud si někdo všimne, že je přítomen zánět nebo se blíží, měl by věnovat pozornost velmi dobré hygienické péči o piercing co nejdříve. Pokud byla příčinou nadcházejícího zánětu nedostatek péče, lze úplné zánětlivé reakci za určitých okolností zabránit. Ale také v případě… Terapie | Můj piercing do pupku je zanícený - Co mohu dělat?

Co potřebuji k lékaři? | Můj piercing do pupku je zanícený - Co mohu dělat?

Co potřebuji k lékaři? Zanícený piercing pupku může být nejprve zkoušen nezávisle, jak je popsáno výše, například s následným antiseptickým čištěním a antibiotickým krémem. Pokud zánět přetrvává nebo se příznaky zhoršují, nejpozději však po pěti až sedmi dnech buď rodina… Co potřebuji k lékaři? | Můj piercing do pupku je zanícený - Co mohu dělat?

Zánět pupku dospělého

Úvod Pupíkové infekce u dospělých jsou vzácné. Vyskytují se hlavně u kojenců v důsledku přenosu bakterií během porodu. K infekcím dochází hlavně v rozvojových zemích kvůli nedodržování hygieny, kde přispívají k vysokému podílu dětské úmrtnosti. Zánět pupíku může vést k vážným komplikacím, protože patogeny se mohou dostat do krve… Zánět pupku dospělého

Komplikace zánětu pupku | Zánět pupku dospělého

Komplikace zánětu pupku Jednou z nejdůležitějších komplikací zánětu pupku je otrava krve (sepse). Příznaky otravy krve mohou zahrnovat vysokou horečku, zvýšenou srdeční frekvenci a zrychlené dýchání. Kromě otravy krve se může objevit také zánět pobřišnice, což je velmi nebezpečné. Kromě toho je možné, že okolní tkáň… Komplikace zánětu pupku | Zánět pupku dospělého

Krvácení na břišní knoflíky - Co by za tím mohlo být?

Definice - Co je to krvácející pupek? Krvácející pupek znamená, že krev vytéká z pupku samotného nebo z okolní kůže. Příznak je obvykle způsoben zánětem, který postihuje hlavně novorozence, ale může se objevit i u dospělých. Krvácející pupek by měl vést k lékařskému vyšetření, protože léčba antibiotiky… Krvácení na břišní knoflíky - Co by za tím mohlo být?

Související příznaky | Krvácení do břicha - co by za tím mohlo být?

Související příznaky Nejčastěji je krvácející pupek doprovázen bolestí příznaků. To může být způsobeno buď zraněním nebo zánětlivou reakcí. Pokud je příčinou krvácení z pupku zánět, mohou doprovodné příznaky zahrnovat také zarudnutí, přehřátí a otok v této oblasti. Kromě krve může hnis také… Související příznaky | Krvácení do břicha - co by za tím mohlo být?

Jak dlouho trvá krvácení? | Krvácení do břicha - co by za tím mohlo být?

Jak dlouho krvácení trvá? Jak dlouho to trvá, když krvácí z pupku, se může velmi lišit. V některých případech kapka krve vytéká z malé rány jen na krátkou dobu. Může za to například poškrábané kousnutí hmyzem. V takovém případě se krvácení obvykle zastaví ... Jak dlouho trvá krvácení? | Krvácení do břicha - co by za tím mohlo být?