Příčiny okluzivního onemocnění periferních tepen

Jako rizikové faktory jsou brány v úvahu: Hlavní příčinou periferní arteriální okluzivní choroby (PAD) je kalcifikace tepen (arterioskleróza). To vede k zúžení (stenóze) nebo k uzávěru tepny, která nyní může jen nedostatečně zásobovat svou zásobovací oblast krví. Protože krev transportuje kyslík v těle a tkáň je ... Příčiny okluzivního onemocnění periferních tepen

Diagnóza periferního arteriálního okluzivního onemocnění

Synonyma Diagnostika pAVK, vyšetření na periferní arteriální okluzivní nemoc, Ratschowův skladovací test Diagnostika Na začátku se lékař ptá na anamnézu (anamnézu) pacienta. Důležitá je zde zejména vzdálenost chůze, kterou lze ještě bez bolesti překonat. To je zvláště důležité pro etapovou klasifikaci pAVK (viz etapová klasifikace podle… Diagnóza periferního arteriálního okluzivního onemocnění

Místní opatření | Léčba okluzivního onemocnění periferních tepen (pAVK)

Místní opatření Místní opatření by měla být rovněž přijata, aby se předešlo zraněním a zlepšilo se hojení ran. To zahrnuje pečlivou péči o nohy (např. Pravidelná aplikace krému na popraskanou pokožku, pedikúra a nošení pohodlné obuvi). Mohou být přijata další opatření, zejména ve fázích III a IV. Například hluboké polohování nohou pomáhá zlepšit krev… Místní opatření | Léčba okluzivního onemocnění periferních tepen (pAVK)

Minimálně invazivní postupy | Léčba okluzivního onemocnění periferních tepen (pAVK)

Minimálně invazivní postupy K přímému řešení zúžení tepen jsou možná invazivní opatření. Ty se dělí na katétrové postupy a chirurgické výkony. V každém případě jsou možné různé postupy, v závislosti na stupni a délce zúžení: Katetrizační postupy se používají od fáze IIb dále. Při různých postupech je katétr… Minimálně invazivní postupy | Léčba okluzivního onemocnění periferních tepen (pAVK)

Prognóza | Léčba okluzivního onemocnění periferních tepen (pAVK)

Prognóza Protože PAVK závisí na mnoha faktorech, je obtížné stanovit přesnou časovou prognózu. To však závisí nejen na stadiu onemocnění, ale také na tom, do jaké míry lze příčiny léčit. Existuje například špatná prognóza, pokud se kouření nevzdáme. Toto a… Prognóza | Léčba okluzivního onemocnění periferních tepen (pAVK)

Léčba okluzivního onemocnění periferních tepen (pAVK)

Jak se léčí okluzivní onemocnění periferních tepen? Terapie závisí na stadiu periferního arteriálního okluzivního onemocnění. Ve fázích I a II je cílem zlepšit docházkovou vzdálenost a tím snížit nepohodlí pacienta. Naproti tomu ve stadiu III a IV je cílem zachování postižené končetiny (obvykle dolní). … Léčba okluzivního onemocnění periferních tepen (pAVK)