Zjistěte srdeční arytmii

Obecné informace Zda a jak jsou vnímány poruchy srdečního rytmu, se u jednotlivců velmi liší. Někteří lidé vnímají srdeční dysrytmii jako něco velmi děsivého a nebezpečného. Zvláště příležitostné srdeční arytmie nebo dokonce mírné srdeční arytmie často zůstávají bez povšimnutí. V těchto případech léčba obvykle není nutná. Stížnosti vyjádřené postiženou osobou mohou pomoci… Zjistěte srdeční arytmii

Tachykardie během těhotenství Tachykardie (rychlý srdeční rytmus)

Tachykardie během těhotenství Během těhotenství je tělo těhotné ženy vystaveno mimořádnému stresu. Její kardiovaskulární systém musí najednou zásobovat dvě těla. To je často doprovázeno znatelnými změnami, takže mnoho těhotných žen si stěžuje na bušení srdce a zvýšenou tepovou frekvenci. To je často způsobeno skutečností, že srdce musí… Tachykardie během těhotenství Tachykardie (rychlý srdeční rytmus)

Příčina: Štítná žláza | Tachykardie (rychlý srdeční rytmus)

Příčina: Štítná žláza Úkolem štítné žlázy je produkce jódu obsahujícího hormony štítné žlázy trijodthyronin (T3) a thyroxin (T4). Ty stimulují energetický metabolismus téměř ve všech buňkách lidského těla. V srdci štítná žláza působí na srdeční frekvenci, sílu a výkon… Příčina: Štítná žláza | Tachykardie (rychlý srdeční rytmus)

Tachykardie (rychlý srdeční rytmus)

Tachykardie, tachykardie, paroxymální supraventrikulární tachykardie, tachykardie reentry AV uzlu, abnormálně rychlý srdeční tep, Wolff-Parkinson-White (WPW) syndrom. Termín popisuje celou skupinu různých srdečních arytmií. Společný je nepřiměřeně rychlý pulz více než 100 tepů za minutu a původ arytmie nad komorami. Většinou mladší pacienti jsou… Tachykardie (rychlý srdeční rytmus)

Příznaky: Nevolnost | Tachykardie (rychlý srdeční rytmus)

Příznaky: Nevolnost Nevolnost je často vedlejším účinkem benigní passagere tachykardie, která není nebezpečná. Nevolnost je také často spojena s tachykardií v důsledku záchvatů paniky. Bohužel, nevolnost a tachykardie se mohou objevit také jako netypické příznaky infarktu. Zvláště infarkt u žen se často nevyskytuje ... Příznaky: Nevolnost | Tachykardie (rychlý srdeční rytmus)

Příznaky: pocení | Tachykardie (rychlý srdeční rytmus)

Příznaky: Pocení V případě psychologicky indukovaného bušení srdce se často objevuje pocení, což naznačuje velmi silné psychické napětí a vzrušení. To vše mohou být například příznaky úzkosti, silného vzrušení nebo záchvatů paniky. Pocení může také nastat s tachykardií jiných příčin. Jsou také známkou toho, že tělo je v ... Příznaky: pocení | Tachykardie (rychlý srdeční rytmus)

Klopýtnutí srdce - Jsou extrasystoly nebezpečné?

Úvod Mnoho lidí zná pocit klopýtajícího srdce. Normálně srdce bije pravidelně a téměř nepozorovaně. Nebo můžete cítit silný srdeční tep při fyzické námaze nebo vzrušení. Někdy si člověk uvědomí nepravidelnost srdečního tepu. Toto zakopnutí srdce je způsobeno takzvanými extrasystoly. Jak nebezpečné to je? Většinou, … Klopýtnutí srdce - Jsou extrasystoly nebezpečné?

Příznaky | Klopýtnutí srdce - Jsou extrasystoly nebezpečné?

Příznaky Klopýtnutí srdce se obvykle projeví mnohem silnějším jediným úderem srdce, někdy je tento srdeční tep bolestivý. Může to být také patrné pocitem pauzy, jako by srdce přestalo bít. Tyto příznaky se mohou několik minut opakovat a poté se samy zastavit. Někdy to trvá… Příznaky | Klopýtnutí srdce - Jsou extrasystoly nebezpečné?

Terapie | Klopýtnutí srdce - Jsou extrasystoly nebezpečné?

Terapie Terapie srdečního zakopnutí má různé možnosti. Pokud existuje základní onemocnění, měl by se pokusit odstranit příčinu nebo zlepšit stav tak, aby koktání srdce v nejlepším případě zmizelo. Úpravou srdečního rytmu pomocí léků je zajištěna pravidelná frekvence, která by měla zabránit ... Terapie | Klopýtnutí srdce - Jsou extrasystoly nebezpečné?

Kdy je zakopnutí srdce během těhotenství nebezpečné? | Klopýtnutí srdce - Jsou extrasystoly nebezpečné?

Kdy je klopýtnutí srdce během těhotenství nebezpečné? Během těhotenství dochází v těle matky k mnoha změnám, aby se tělo dokázalo přizpůsobit novým požadavkům. Například se zvýší objem krve matky, aby bylo dítěti poskytnuto co nejlepší péče. V důsledku toho se zvyšuje tepová frekvence a srdce… Kdy je zakopnutí srdce během těhotenství nebezpečné? | Klopýtnutí srdce - Jsou extrasystoly nebezpečné?