Bolest žlučníku

Bolest žlučníku je v dnešní době běžným příznakem. Důvodem je relativně tuková dieta a nedostatek pohybu. Bolest žlučníku lze přičíst různým příčinám, jako jsou žlučové kameny nebo záněty žlučníku. Bolest se projevuje tlakovou bolestí nebo kolikou. Terapie… Bolest žlučníku

Kde mohu provést takové očkování? | Očkování proti hepatitidě B.

Kde mohu získat takové očkování? Očkování může obecně provést každý lékař. Očkování proti hepatitidě B u dětí obvykle provádí pediatr. Pokud si dospělí přejí být očkováni, může to převzít rodinný lékař nebo je odkázat na specialistu. Pokud je důvodem očkování cesta do zahraničí,… Kde mohu provést takové očkování? | Očkování proti hepatitidě B.

Jaké jsou náklady na očkování? | Očkování proti hepatitidě B.

Jaké jsou náklady na očkování? Cena očkování proti hepatitidě B závisí na lékaři nebo nemocnici, kde je očkování podáno. Průměrné náklady na očkování jsou přibližně 60 EUR. Protože jsou nutná tři očkování, stojí očkování celkem 180 EUR. Kombinace s očkováním proti hepatitidě A je obvykle… Jaké jsou náklady na očkování? | Očkování proti hepatitidě B.

Kdy bych neměl být očkován? | Očkování proti hepatitidě B.

Kdy bych neměl být očkován? Očkování proti hepatitidě B nesmí být podáno, pokud je známo, že existuje alergie na jednu ze složek vakcíny nebo pokud během již podaného očkování došlo k závažným komplikacím. Rovněž není dovoleno očkovat proti infekčním chorobám, které jsou doprovázeny… Kdy bych neměl být očkován? | Očkování proti hepatitidě B.

Očkování nefunguje - neodpovídá | Očkování proti hepatitidě B.

Očkování nefunguje-nereaguje Čtyři až osm týdnů po posledním očkování se měří počet protilátek v krvi namířených proti hepatitidě B. To by mělo být vyšší než 100 mezinárodních jednotek na litr (IU/L), aby byla zajištěna ochrana před očkováním. Pokud je výsledek menší než 10 IU/l, nazývá se to nereagující. Očkování… Očkování nefunguje - neodpovídá | Očkování proti hepatitidě B.

Očkování proti hepatitidě B.

Očkování proti hepatitidě B Od roku 1995 doporučuje očkování proti hepatitidě B v Německu Stálá komise pro očkování (STIKO). Hepatitida B je zánětlivé onemocnění jater způsobené virem hepatitidy B (HBV). Virus se přenáší tělními tekutinami (parenterálně), zejména krví, ale také vaginálním sekretem a… Očkování proti hepatitidě B.

Výživa pro žloutenku | Léčba žloutenky (ikteru)

Výživa při žloutence Některé formy žloutenky jsou způsobeny onemocněním jater nebo žluči. Ty mohou být výrazně ovlivněny změnou stravy. Nejdůležitějšími rizikovými faktory pro onemocnění jater mezi potravinami jsou alkohol a tučná jídla. Nejzdravější strava pro játra a další vnitřní orgány je takzvaná „lehká ... Výživa pro žloutenku | Léčba žloutenky (ikteru)

Očkování proti hepatitidě | Léčba žloutenky (ikteru)

Očkování proti hepatitidě Zánět jater může být způsoben jídlem, autoimunitními procesy nebo viry. V případě virů hepatitidy existuje 5 možných spouštěčů, které mohou způsobit různé formy hepatitidy. Nebezpečnou variantou, která se v Německu často vyskytuje, je hepatitida B. Infekce může být chronická a zničit játra… Očkování proti hepatitidě | Léčba žloutenky (ikteru)

Je to živá vakcína? | Očkování proti hepatitidě A.

Je to živá vakcína? Twinrix® jako kombinovaný přípravek je mrtvou vakcínou proti hepatitidě A i hepatitidě B. Očkují se pouze mrtvé složky nebo mrtvé patogeny. Žádná složka vakcíny nemůže způsobit infekci. Jak často musím být očkován? Aby se dosáhlo dostatečné ochrany před očkováním, vakcína se podává ... Je to živá vakcína? | Očkování proti hepatitidě A.