Komplikace během porodu

Úvod Během porodu může dojít k řadě komplikací pro matku a/nebo dítě. Některé z nich jsou snadno léčitelné, ale mohou to být také akutní nouzové případy. Ovlivňují jak proces porodu až do porodu dítěte, tak postnatální období. Komplikace pro matku a dítě mohou nastat také během těhotenství nebo krátce před… Komplikace během porodu

Komplikace s pupeční šňůrou | Komplikace během porodu

Komplikace s pupečníkem Mezi komplikace pupečníku patří zapletení pupečníku, uzly pupečníku a prolaps pupečníku. V některých případech mohou být tyto pupeční komplikace rozeznány před porodem nebo se projevit během porodu v důsledku změn v takzvaném CTG (kardiotokografie; záznam zvuků a stahů srdce plodu). Pupeční šňůra… Komplikace s pupeční šňůrou | Komplikace během porodu

Jak lze zmírnit porodní bolesti?

Synonyma Analgezie, anestezie, úleva od bolesti Možnosti terapie bolesti Existuje celá řada možností terapie bolesti doprovázející proces porodu (zmírnění porodní bolesti) Sedace (tlumení) Sedace (tlumení porodních bolestí) je útlum bdělosti a vzrušení některými léky. Prostřednictvím mechanismů centrální nervové soustavy (v mozku a míše) mají některé léky ... Jak lze zmírnit porodní bolesti?

Metody regionální anestezie Jak lze zmírnit porodní bolesti?

Metody regionální anestezie Spinální anestezie zahrnuje injekci lokálního anestetika do dutiny obsahující louh (subarachnoidální prostor), kde se nachází mícha. Injekce (injekce) se provádí na úrovni bederní páteře (obratlové tělo L3/L4 nebo L2/L3), samotná mícha končí o něco výše, aby nemohla být… Metody regionální anestezie Jak lze zmírnit porodní bolesti?

Alternativní metody Jak lze zmírnit porodní bolesti?

Alternativní metody Před porodem v otevírací fázi děložního čípku jsou relaxační techniky zvláště užitečné pro snížení bolesti. Mohou to být teplé koupele (také při porodu do vody), relaxační nebo dýchací techniky nebo dokonce masáže. Aromaterapii lze využít i k relaxaci. Klidná a uvolněná atmosféra, ve které se rodící žena cítí příjemně… Alternativní metody Jak lze zmírnit porodní bolesti?

Homeopatie | Jak lze zmírnit porodní bolesti?

Homeopatie Základním principem homeopatie (řecky: trpět podobným způsobem) je používání účinných látek, které mohou u zdravého člověka způsobit podobné příznaky jako léčená nemoc. Existují různé prostředky pro terapii bolesti během porodu, dále existují relaxační, antispazmodická a úzkost uvolňující homeopatika, z nichž všechny… Homeopatie | Jak lze zmírnit porodní bolesti?

Roztržená pochva během porodu - je možná prevence?

Definice Vaginální slza je poranění pochvy, obvykle způsobené traumatickým porodem. Může se objevit v jakékoli části pochvy. Pokud dojde k roztržení v místě děložního čípku, nazývá se to corporrhexis. Stydké pysky se mohou také roztrhnout, což se nazývá natržení stydkých pysků. Perineum může také trhat. A… Roztržená pochva během porodu - je možná prevence?