Prognóza neošetřeného zánětu slzného vaku | Zánět slzných váčků (dakrocystitida)

Prognóza neléčeného zánětu slzného vaku Bakterie, které způsobují zánět slzných váčků, mohou také pocházet ze sousedních oblastí, jako jsou vedlejších nosních dutin, nebo se zapouzdřit do slzného vaku za vzniku abscesu, který pak může spontánně prorazit (slzná píštěl). Pokud se infekce rozšíří do očních víček a tváře (dakryoflegmon),… Prognóza neošetřeného zánětu slzného vaku | Zánět slzných váčků (dakrocystitida)

Zánět slzných váčků během těhotenství Zánět slzných váčků (dakrocystitida)

Zánět slzných váčků během těhotenství Pokud během těhotenství dojde k zánětu slzného vaku, je třeba se nejprve pokusit odvrátit nebo omezit progresi jednoduchými domácími prostředky nebo homeopatiky. Lehké masáže slzného vaku mohou pomoci odstranit příčinu zánětu. Chladicí podložky z okurky, žínky nebo studené, vyždímané… Zánět slzných váčků během těhotenství Zánět slzných váčků (dakrocystitida)

Otok očí

Úvod Otok oka je zcela běžný a může mít mnoho různých příčin. Otoky na jedné nebo obou stranách mají často neškodné příčiny a během několika hodin zcela zmizí. Mohou za tím ale být také vážná a vážná onemocnění, která je třeba rychle rozpoznat a léčit a která v nejhorším případě ... Otok očí