Zánět trochanteru major - Jak nebezpečné je to?

Synonyma v širším smyslu burzitida, syndrom trochanterové velké bolesti, tendonitida kyčelního kloubu Úvod Zánět velkého trochanteru může vést k rozvoji takzvaného syndromu větší trochanterové bolesti (obecné informace najdete zde: větší trochanterová bolest). Tento syndrom zahrnuje řadu onemocnění v laterální oblasti kyčle. Zánětlivé procesy v tomto… Zánět trochanteru major - Jak nebezpečné je to?

Jak nebezpečný je zánět Trochater Major? | Zánět trochanteru major - Jak nebezpečné je to?

Jak nebezpečný je zánět Trochater Major? Zánět velkého trochanteru je obvykle způsoben zánětem šlach a burzy v této oblasti. To lze obvykle dobře léčit protizánětlivými léky proti bolesti, fyzioterapií a fyzikální terapií a rychle se uzdravuje. Chirurgie je nutná pouze tehdy, je -li bolest velmi silná. Osoby trpící… Jak nebezpečný je zánět Trochater Major? | Zánět trochanteru major - Jak nebezpečné je to?

Diagnóza | Zánět trochanteru major - Jak nebezpečné je to?

Diagnóza Diagnóza podezření na zánět větší trochanterické oblasti je rozdělena do několika sekcí. Popis symptomů během konzultace lékař-pacient (anamnéza) může poskytnout počáteční indikaci základního onemocnění. Další diagnostika zánětu velkého trochanteru se provádí pomocí zobrazovacích technik (např. Rentgen a magnetická rezonance… Diagnóza | Zánět trochanteru major - Jak nebezpečné je to?

Profylaxe | Zánět trochanteru major - Jak nebezpečné je to?

Profylaxe Rozvoji zánětu velkého trochanteru lze často zabránit dodržováním jednoduchých pravidel chování. Jedním z nejdůležitějších faktorů prevence je vyhýbat se prodlouženým, rovnoměrným pohybům, které nadměrně namáhají klouby. Kromě toho by se mělo naléhavě vyhnout nesprávnému držení osy těla při sportu. … Profylaxe | Zánět trochanteru major - Jak nebezpečné je to?

Zánět kyčle u dětí

Definice Zánět kyčelního kloubu u dětí může mít mnoho různých příčin. Lze uvažovat například o určitých patogenech, stejně jako o autoimunologických procesech, které typicky způsobují zánět bez zapojení patogenu. Takzvaný coxitis fugax, hovorově často nazývaný kyčelní rýma, je onemocnění dětí a kojenců. Je to zánět kyčle… Zánět kyčle u dětí