Je necitlivost nebo pocit necitlivosti známkou herniovaného disku?

Úvod Mezi obratle lidské páteře jsou meziobratlové ploténky (Disci Intervertebrales), známé také jako meziobratlové ploténky. Tyto disky se skládají z vláknitého prstence (Anulus Fibrosus) a měkkého želatinového jádra (Nucleus Pulposus). V případě herniovaného disku je stabilní vláknitý prsten poškozen, přídržná funkce vláken je… Je necitlivost nebo pocit necitlivosti známkou herniovaného disku?

Necitlivost bez bolesti | Je necitlivost nebo pocit necitlivosti známkou herniovaného disku?

Necitlivost bez bolesti Prvním příznakem uklouznutí ploténky, bez ohledu na to, ve které části páteře je často bolest. Náhlá, silná bolest, která se často vyskytuje při pohybech nebo při zvedání těžkých břemen, naznačuje herniovaný disk. Pokud dojde k necitlivosti bez bolesti nebo bolest ustupuje s rostoucí necitlivostí, může to být vážný… Necitlivost bez bolesti | Je necitlivost nebo pocit necitlivosti známkou herniovaného disku?

Jak poznáte herniovaný disk?

Úvod Trvalá bolest zad je jednou z nejčastějších stížností, kvůli nimž je nutné navštívit ordinaci praktického lékaře. Většina postižených pacientů předpokládá, že tato bolest zad souvisí většinou s uklouznutím ploténky. Na rozdíl od tohoto běžného názoru je však herniovaný disk relativně zřídka příčinou bolestí zad. … Jak poznáte herniovaný disk?

Funkční testy herniovaného disku Jak poznáte herniovaný disk?

Funkční testy herniovaného disku Po konzultaci lékař-pacient by mělo být provedeno orientační neurologické vyšetření. Během tohoto vyšetření může specialista identifikovat, zda a který nervový kořen je případně zúžen. Chcete -li zkontrolovat citlivé nervové vodivé cesty, musíte pohladit končetiny. Toto speciální vyšetření musí být vždy provedeno na straně ... Funkční testy herniovaného disku Jak poznáte herniovaný disk?

Známky uklouznutého disku BWS | Známky uklouznutého disku

Známky vyklouznutí ploténky BWS Mezi lokalizovanými herniovanými ploténkami je herniovaný kotouč v hrudní páteři rozhodně nejvzácnější. Přesto může také dojít k prolapsu BWS, který je třeba rozpoznat podle prvních příznaků a po vyloučení některých diferenciálních diagnóz. Zvláště náhle se vyskytující a… Známky uklouznutého disku BWS | Známky uklouznutého disku

Terapie / léčba | Známky uklouznutého disku

Terapie/léčba Pokud existují známky herniovaného disku, je třeba nejprve konzultovat lékaře, který může případně potvrdit diagnózu herniovaného disku. Známky a příznaky herniovaného disku jsou léčeny kauzální léčbou samotného herniovaného disku. Úspěšná léčba herniovaného disku tedy… Terapie / léčba | Známky uklouznutého disku

Brnění v genitální oblasti Je brnění známkou uklouznutí disku?

Brnění v genitální oblasti Brnění v genitální oblasti je v kontextu uklouznutí ploténky poměrně častým příznakem. Oblast genitálií je zásobována nervy, které opouštějí páteř v bederní oblasti. Pokud v této oblasti dojde k incidentu, nervy zodpovědné za citlivé zásobení genitálií… Brnění v genitální oblasti Je brnění známkou uklouznutí disku?