Schizofrenie - tyto léky se užívají!

Úvod Klinický obraz schizofrenie by neměl být podceňován. Jakmile je diagnóza stanovena, měla by být okamžitě léčena, protože čím dříve je schizofrenie léčena, tím lepší je účinek na další průběh léčby. V následujícím textu bude konkrétně diskutována léková terapie schizofrenie. Pro obecné informace doporučujeme… Schizofrenie - tyto léky se užívají!

Co jsou antidepresiva? | Schizofrenie - tyto léky se užívají!

Co jsou antidepresiva? Antidepresiva jsou látky používané k léčbě příznaků deprese. V kontextu schizofrenní poruchy to dává smysl, protože u mnoha pacientů se deprese vyvíjí jako doprovodné onemocnění. Antidepresiva rozvíjejí svůj účinek zvýšením koncentrace poslových látek v mozku, které jsou důležité pro náladu a jízdu. Jedná se především o… Co jsou antidepresiva? | Schizofrenie - tyto léky se užívají!

Co musím vzít v úvahu při ukončení léčby? | Schizofrenie - tyto léky se užívají!

Co musím vzít v úvahu při vysazování léků? Schizofrenie je dlouhodobý stav, který často vede k relapsům. Schizofrenie tedy provází některé pacienty po celý život. Aby se zabránilo relapsu, musí být léky užívány po dlouhou dobu, dokonce i poté, co příznaky odezněly. Pokud jsou ukončeny příliš brzy nebo… Co musím vzít v úvahu při ukončení léčby? | Schizofrenie - tyto léky se užívají!

Jak rychle léky fungují? | Schizofrenie - tyto léky se užívají!

Jak rychle léky působí? Nástup účinku závisí na typu léku. Benzodiazepiny, jako je Valium®, jako sedativum obvykle působí velmi rychle. Pokud jsou podány do žíly, účinek je dokonce okamžitý. Antipsychotika a antidepresiva na druhé straně potřebují několik dní až týdnů, než začnou užívat ... Jak rychle léky fungují? | Schizofrenie - tyto léky se užívají!

Jak léky ovlivňují paranoidní schizofrenii? | Co je paranoidní schizofrenie?

Jak léky ovlivňují paranoidní schizofrenii? Ve vědecké komunitě se stále diskutuje, zda samotné užívání drog může vést k rozvoji schizofrenie. Zde je podezření na souvislost především s užíváním konopí, LSD, kokainu nebo amfetaminu. Není však jasné, do jaké míry tyto léky působí ... Jak léky ovlivňují paranoidní schizofrenii? | Co je paranoidní schizofrenie?

Jsou online testy na schizofrenii vážné? | Co je paranoidní schizofrenie?

Jsou online testy na schizofrenii závažné? V zásadě by testy, které jsou k dispozici online zdarma, měly být sledovány opatrně a výsledky kriticky přezkoumány. Je to hlavně proto, že většina testů tohoto druhu nesplňuje vědecká kritéria, a proto nemůže testovat dostatečně konkrétně a citlivě na přítomnost… Jsou online testy na schizofrenii vážné? | Co je paranoidní schizofrenie?

Jak dlouho trvá paranoidní schizofrenie? | Co je paranoidní schizofrenie?

Jak dlouho paranoidní schizofrenie trvá? Trvání paranoidní schizofrenie se může u jednotlivce velmi lišit a je třeba rozlišovat mezi schizofrenními epizodami a celkovým průběhem onemocnění. Schizofrenie byla nemoc, která se skládala z akutních fází (2-4 týdny) a „bezpříznakových“ intervalů mezi nimi téměř ve všech… Jak dlouho trvá paranoidní schizofrenie? | Co je paranoidní schizofrenie?

Zkracuje se u paranoidní schizofrenie průměrná délka života? | Co je paranoidní schizofrenie?

Zkracuje se u paranoidní schizofrenie naděje dožití? Průměrná délka života u pacientů s paranoidní schizofrenií je obecně považována za zkrácenou. Je to způsobeno zejména četnými souběžnými chorobami a zvýšeným užíváním drog u této skupiny pacientů. V této souvislosti hrají rozhodující roli kardiovaskulární a plicní nemoci, které mohou být způsobeny často… Zkracuje se u paranoidní schizofrenie průměrná délka života? | Co je paranoidní schizofrenie?

Jaké by mohly být příznaky hrozící schizofrenie?

Úvod Známky schizofrenie jsou rozmanité a bohužel ne vždy jasné. Toto jsou příznaky nebo abnormality, které člověk projeví krátce před schizofrenní epizodou. Obvykle je takový relaps oznámen dříve, než začnou skutečné příznaky schizofrenie. Bohužel tyto prekurzory nejsou konkrétní a jednotlivě odlišné, takže neexistují žádná obecná varování ... Jaké by mohly být příznaky hrozící schizofrenie?

Co mám dělat jako postižená osoba, když čelím schizofrenní fázi? | Jaké by mohly být příznaky hrozící schizofrenie?

Co mám dělat jako postižená osoba, když čelím schizofrenní fázi? Jak již bylo diskutováno, jen velmi málo lidí vědomě vnímá svoji schizofrenii jako nemoc a nemůže jako první interpretovat první známky relapsu. Pokud osoba trpí schizofrenií delší dobu a má… Co mám dělat jako postižená osoba, když čelím schizofrenní fázi? | Jaké by mohly být příznaky hrozící schizofrenie?