Smáčení postelí u dospělých - Co je za tím?

Co je to noční smáčení? Noční zvlhčení postele není problém, který se týká pouze dětí a starších občanů. Může se také objevit u dospělých bez dalších onemocnění. Někteří dospělí nikdy nebyli úplně suchí od dětství, zatímco u jiných se inkontinence náhle opakuje. Příčiny jsou velmi variabilní. Postižení často trpí také psychickými problémy kvůli… Smáčení postelí u dospělých - Co je za tím?

Příznaky nočního smáčení postele | Smáčení postelí u dospělých - Co je za tím?

Příznaky nočního zvlhčení lůžka Přesně řečeno, noční zvlhčení lůžka není samo o sobě nemocí, ale spíše symptomem mnoha dalších nemocí. Mnoho pacientů s fyzickou příčinou zpočátku pociťuje slabost močového měchýře a musí častěji chodit na toaletu, zejména v noci. Teprve později v průběhu nemoci… Příznaky nočního smáčení postele | Smáčení postelí u dospělých - Co je za tím?

Diagnóza nočního smáčení postele | Smáčení postelí u dospělých - Co je za tím?

Diagnostika nočního smáčení postele Mnoho postižených se stydí na začátku vyhledat lékaře. Diagnózu může stanovit rodinný lékař i urolog. To se obvykle děje výhradně na základě příběhu pacienta. Kromě toho lze naplánovat různá vyšetření k nalezení příčiny a vyloučení možných fyzických příčin. … Diagnóza nočního smáčení postele | Smáčení postelí u dospělých - Co je za tím?