Uretritida

Definice Zánět močové trubice se v lékařském žargonu také nazývá uretritida. Jedná se o zánět sliznice v oblasti močové trubice. To vychází z močového měchýře a vede moč ven. Stejně jako zánět močového měchýře patří uretritida do skupiny infekcí dolních močových cest. … Uretritida

Existují také psychologické příčiny infekce močových cest? | Jaké jsou typické příčiny infekce močových cest?

Existují také psychologické příčiny infekce močových cest? Psychologické příčiny infekce močových cest hrají roli, když je vyprazdňování močového měchýře narušeno psychologickými faktory. Existují duševní poruchy, které močení ztěžují nebo mu dokonce brání. Dlouhodobé uchovávání moči v močových cestách může podpořit ... Existují také psychologické příčiny infekce močových cest? | Jaké jsou typické příčiny infekce močových cest?

Jaké jsou typické příčiny infekce močových cest?

Úvod Infekce močových cest je infekce močových cest. Zpočátku může být ovlivněna pouze močová trubice, poté se infekce může rozšířit do močového měchýře a přes močovody do ledvin. Příčiny jsou velmi rozmanité, ale liší se mezi pohlavími kvůli odlišným anatomickým podmínkám. Příčiny Následující jsou… Jaké jsou typické příčiny infekce močových cest?

Typické příčiny u mužů | Jaké jsou typické příčiny infekce močových cest?

Typické příčiny u mužů Infekce močových cest u mužů jsou také většinou způsobeny střevními bakteriemi. Kvůli dlouhé uretře (v průměru 20 cm) však muži mnohem méně často trpí infekcemi močových cest, které se šíří do močového měchýře. Stejně jako u žen jsou cizí těla, jako jsou zavedené katétry močového měchýře, hlavní příčinou… Typické příčiny u mužů | Jaké jsou typické příčiny infekce močových cest?

Příčiny u kojenců a batolat Jaké jsou typické příčiny infekce močových cest?

Příčiny u kojenců a batolat Infekce močových cest se často vyskytuje u malých dětí a kojenců, protože nosí plenky, a tak se močová trubice dostává do zvýšeného kontaktu s exkrementy ze střeva. To nabízí střevním bakteriím příležitost usadit se v močové trubici a způsobit infekci močových cest. Navíc malé děti… Příčiny u kojenců a batolat Jaké jsou typické příčiny infekce močových cest?

Chronický zánět ledvinné pánve

Synonyma Lékařské: pyelonefritida Horní UTI (infekce močových cest), pyonefróza, urosepsa Definice Zánět ledvinové pánve (pyelonefritida) je intersticiální (tj. Mezi skutečnou ledvinovou tkání), bakteriální, tkáň ničící (destruktivní) zánět ledvin a renální pánevní kalichový systém. K zánětu pánve ledvin může dojít na jedné nebo obou stranách. Způsobuje chronický zánět… Chronický zánět ledvinné pánve

Mohu se jako žena nakazit infekcí močových cest u muže? | Jak nakažlivá je infekce močových cest?

Mohu se jako žena nakazit infekcí močových cest u muže? V této konstelaci se infekce vyskytuje pravděpodobněji, protože žena s poměrně krátkou močovou trubicí pouhých 3 až 5 cm se snáze nakazí. Je možné, že například při pohlavním styku se přenášejí bakterie… Mohu se jako žena nakazit infekcí močových cest u muže? | Jak nakažlivá je infekce močových cest?

Jak nakažlivé je to pro mé dítě, když mám jako matka infekci močových cest? | Jak nakažlivá je infekce močových cest?

Jak nakažlivé je pro mé dítě, když jako matka mám infekci močových cest? Těhotné ženy s infekcí močových cest by měly být vždy léčeny, i když neexistují žádné nebo téměř žádné příznaky. To má zabránit infekci nenarozeného dítěte. Matky, které mají infekci močových cest a již… Jak nakažlivé je to pro mé dítě, když mám jako matka infekci močových cest? | Jak nakažlivá je infekce močových cest?