Zdravý snowboarding

Více než šest milionů německých lyžařů a snowboardistů láká v zimě na zasněžené sjezdovky a sjezdovky. Ale mnoho sjezdů na snowboardu končí místo v údolní stanici v nemocnici. Proto byste se měli začít připravovat na nadcházející sezónu snowboardingu brzy - nejlépe na podzim. Zde zjistíte, kdo je zvláště ohrožen a jak přijmout preventivní opatření. Lze to snížit na jednoduchého jmenovatele: Pokud nejste zdraví, neměli byste snowboardovat.

Snowboarding vyžaduje fyzickou zdatnost

Dokonce i studený or chřipka mohou dostat snowboardisty, kteří se neaklimatizovali na potíže na sjezdovkách vyšších než 1,800 XNUMX metrů. Lidé léčeni antibiotika by také měli být opatrní a pečlivě si prostudovat příbalová informace. Některé přípravky zvyšují citlivost na světlo a výsledek může být bolestivý úžeh po snowboardingu.

Nedostatek železa může také poslat snowboardisty do vývrtky na svazích. Je to proto, že sportovci a ženy mají často zvýšený výskyt železo požadavek, který nelze kompenzovat samotným jídlem. Důvod pro často bez povšimnutí nedostatek železa u žen je měsíční ztráta krev. Sportovci naopak potřebují hodně železo v jejich krev k přepravě kyslík na jejich svaly.

Ti, kteří nemohou pokrýt své požadavky jídlem, by proto měli zvážit železo doplněk který také obsahuje vitamín C nebo ji užívejte společně s nápojem obsahujícím vitamin C. To zlepšuje vstřebávání železa a zároveň podporuje svaly. To zlepšuje železo vstřebávání a zároveň podporuje imunitní systém v boji proti zimě choroboplodné zárodky.

Budujte fitness již na podzim

Snowboardisté ​​by už měli trénovat fitness a svalů pevnost na podzim - například o jogging, jízda na kole nebo klasická lyžařská gymnastika.

Důležité: Nenastupujte na palubu ihned po příjezdu do oblasti snowboardů. Aklimatizace je pro tělo nezbytná, aby při snowboardingu náhle neochabla. Ani druhý den dovolené byste se neměli vydávat příliš vysoko. Protože i pro zdravé lidi to může být nebezpečné na 3,000 XNUMX metrů, protože srdce a oběh musí si nejprve zvyknout na řídký vzduch.

Ochrana proti chladu

Od minus 20 stupňů Celsia se také musíte chránit, zejména proti omrzlina. Mastný masti chránit kůže, zde může pomoci neoprenová maska ​​na obličej a hedvábné rukavice pod snowboardovými rukavicemi.

V zásadě samozřejmě platí: Alkohol má stejně málo společného se snowboardingem jako se silničním provozem. Alkohol rozšiřuje krev plavidla a způsobí tak rychlejší ochlazení těla, ale především je často příčinou pádů a nehod při snowboardingu: I lehce opilí lidé mají tendenci jet rychleji než obvykle a podceňovat nebezpečí. Proto: drž se dál od alkoholu při snowboardingu!