Žhavá / horká role | Jaký je nejlepší způsob uvolnění krční páteře?

Žhavá / horká role

Dalším způsobem, jak uvolnit krční páteř, je léčba teplem. Zvláštní formou aplikace tepla je takzvaný horký válec, který má také a masáž účinek. To se zlepšuje krev oběh v napjatých oblastech a ulevuje křeče.

Hot roll můžete také použít sami doma. Jednoduše požádejte o pomoc přítele nebo partnera. Potřebujete pouze 1 bavlněnou látku, 3 froté ručníky a 1 l horké vody.

Přeložte všechny ručníky jednou podélně. Poté bavlněnou látku pevně stočte, protože tvoří jádro horké role. Nyní froté ručníky po sobě pevně přetáhněte přes bavlněný ručník, aby se vytvořil trychtýř.

Nyní do této nálevky nalijte horkou vodu. Pokud jste udělali vše správně, na dně nebude kapat voda. Nyní o to požádejte svého partnera / přítele masáž postiženou oblast válečkem.

PMR

Dalším způsobem, jak uvolnit krční páteř, je progresivní sval Relaxace (Zkráceně PMR). Již ve 1920. letech ji vyvinul Američan Edmund Jacobson. Cílem PMR je dosáhnout lepšího povědomí o těle prostřednictvím cíleného napětí a relaxace konkrétně uvolnit určité svalové skupiny.

K provedení postupu může být užitečné mít na začátku vedení zkušeného terapeuta. Nejprve je důležité získat lepší pocit ze svého těla. PMR se nejlépe provádí v klidné, poněkud temné místnosti.

Na začátku si udělejte asi 20 - 30 minut. Udělejte si pohodlí a poté na několik sekund vědomě napněte každý sval v těle. Pokud budete mít nějakou praxi, budete schopni uvolnit konkrétní svalové skupiny a zabránit tak problémům nebo zmírnit stávající potíže. Podrobné informace o tom, jak to udělat, najdete v článku Progresivní sval relaxace.

Autogenní trénink

Také autogenní trénink je relaxační technika, která může pomoci při problémech s krční páteří. Autogenní trénink je založen na autosugesci, což znamená, že používá idiomy, které pomáhají podvědomí věřit v něco, aby došlo k uvolnění. Na rozdíl od PMR se postižená osoba dostává do stavu úplné relaxace.

In autogenní tréninkse provádějí různá cvičení, aby se dosáhlo co největší relaxace. Příkladem toho je úvodní odpočinkové cvičení. To má posílit koncentraci v tom smyslu, že v duchu věty ́'Ich bin völlig ruhig, nichts kann mich stören ́ ́wiederholt werden.

Jaký druh relaxační techniky je pro koho vhodný, záleží na konkrétní osobě a její povaze. Podrobné pokyny k autogennímu tréninku najdete v článku Autogenní trénink.