Bolest paty: Nejčastější otázky

Odkud může pocházet bolest v patě?

Bolest v patě je často způsobena přetěžováním, patní ostruhou (kostní výrůstek na patní kosti) nebo zánětem šlachové ploténky na chodidle (plantární fasciitida). Mezi další možné příčiny patří zranění (jako je zlomenina kalkanea), abnormální změny v Achillově šlaše a burzitida.

Co dělat s bolestí paty v zádech?

Jaké vložky na bolest paty?

Jaký lékař na bolesti paty?

Pokud máte bolesti paty, měli byste navštívit ortopeda nebo ortopeda. Tito lékaři jsou specialisté na muskuloskeletální systém těla, včetně kostí, svalů, kloubů, vazů a šlach. Dokáže diagnostikovat příčinu vaší bolesti a doporučit vhodnou léčbu. V případě potřeby budete odesláni k jinému specialistovi, např. revmatologovi (pro bolesti pat v důsledku revmatického onemocnění).

V mnoha případech chlad ulevuje od bolesti pat, například ve formě studeného obkladu nebo ledového obkladu (nepřikládejte přímo na holou kůži!). V jednotlivých případech se používají i jiné domácí prostředky. Bolest patní ostruhy může zmírnit například teplá koupel nohou s jablečným octem, sviští mastí nebo pastou z vody a jedlé sody a rozetřenou na kůži.

Co dělat při akutní bolesti paty?

Co dělat při bolesti paty u dětí?

Co dělat v případě silné bolesti paty?

Jaké léky na bolest paty?

Jakou mast na bolest paty?

Při bolestech paty se často používají masti s účinnými látkami ze skupiny nesteroidních antirevmatik (NSAID), jako je diklofenak nebo ibuprofen. Ulevují od bolesti a potlačují zánět. Aplikujte takovou mast přesně tak, jak je popsáno v příbalovém letáku nebo podle doporučení lékaře.

Jaký sport na bolest paty?

Jak dlouho trvá bolest paty?

Trvání bolesti paty se velmi liší v závislosti na příčině. Nepohodlí může trvat několik dní nebo několik týdnů až několik měsíců – ještě déle u chronických stavů, jako je revmatoidní artritida. Pokud bolest přetrvává, je naléhavě vhodné vyhledat lékařskou pomoc. Tímto způsobem lze objasnit příčinu a zahájit správnou léčbu již v rané fázi.

Jaké boty na bolest paty?

Jak byste měli chodit s bolestí paty?