Herniovaný disk v BWS | Cvičení pro hrudní páteř

Herniovaný disk v BWS

A zasunutý disk in hrudní páteř je extrémně vzácný. Častěji se vyskytuje v bederní páteři nebo v krční páteři. Herniovaný disk může zůstat bez příznaků, ale pokud způsobí problémy, obvykle se projeví vyzařováním bolest ve specifických, definovaných oblastech končetin a může způsobit svalovou slabost nebo smyslové poruchy.

In hrudní páteř, téměř nikdy tomu tak není, protože tento páteřní segment je dobře stabilizován hrudníkem a tak působí méně mechanicky na meziobratlové ploténky než v ostatních páteřních segmentech. V případě herniovaného meziobratlový diskse hojení ran nejdříve je třeba zvážit fáze, poté následovat nácvik držení těla a korekce svalová nerovnováha za účelem zmírnění přetížení postižené oblasti. Další informace najdete v článku:

  • Fyzioterapie pro uklouznutý disk v BWS
  • Fyzioterapie pro kompresi nervových kořenů v BWS

Shrnutí

Cvičení pro hrudní páteř jsou rozmanité. Obvykle zahrnují strečink a uvolnění ventrálních svalů a posílení napínacích svalů. theraband cvičení jsou pro tento účel ideální.

Pohyblivost hrudní páteře je také důležitá pro a bolest-zdarma, zdravá záda. Mělo by se pravidelně provádět velké množství mobilizačních cvičení. Pro akutní bolest, může být užitečná lehká mobilizace, stejně jako uvolnění polohy nebo teplo.