Dysplazie kyčelního kloubu u dítěte Dysplázie kyčle - cvičení z fyzioterapie

Dysplázie kyčle u dítěte

Ihned po narození si dítě vyvíjí jemnou polohu. Postižení noha nebo obě nohy ukazují volno únos handicap. Kdyby jen jeden noha je ovlivněn, obvykle se pohybuje méně než zdravá noha a zdá se být kratší.

Zřetelně viditelný je jiný záhyb kůže na hýždě. Zda se dítě opravdu cítí bolest není jasné, ale pokud jsou tyto příznaky viditelné, mělo by být vyšetřeno ihned po narození. An ultrazvuk vyšetření lze provést hned po narození, an Rentgen pouze od 3. nebo 4. měsíce života.

V případě, že dysplazie kyčle lze léčit konzervativně, nejlepším prostředkem ve větší míře jsou rozmetací kalhoty. Zde jsou boky pevně zafixovány únos a vnější rotace, V případě, že dysplazie kyčle není tak přísný, podobného efektu jako u roztažených kalhot lze dosáhnout širším ovinutím. Konzervativní terapie je poměrně zdlouhavá, ale obecně má dobré šance na úspěch. Tento článek by vás mohl v tomto ohledu také zajímat, protože luxace kyčelního kloubu může nastat, pokud není léčena dysplazie kyčelního kloubu: Fyzioterapie pro dětskou luxaci kyčle

Chirurgie pro dysplazii kyčle

Pokud je závažnost dysplazie kyčle je vysoká, je třeba provést operaci. Existují různé chirurgické techniky, které se vybírají v závislosti na chirurgovi a úhlu polohy kyčle. Obecně by chirurgický zákrok měl být prováděn pouze tehdy, pokud konzervativní opatření nepřinesou zlepšení, protože každá operace s sebou nese riziko.

Možnosti operace jsou repozice pánve nebo femorální repozice stehno přemístění kostí). V tomto případě jsou příslušné oblasti přemístěny kostnaté, takže lze vylepšit statiku. Další možností je operace acetabulární střechy, při které je acetabulární střecha korigována tak, aby byla femorální hlava lze ukotvit do acetabulární střechy. Chirurgie v případě luxace kyčelního kloubu u dítěte Tento článek by vás mohl zajímat také v tomto ohledu, protože k luxaci kyčelního kloubu může dojít, pokud není léčena dysplazie kyčelního kloubu: Chirurgický zákrok v případě dislokace kyčelního kloubu plodu