Domácí úprava – koupelna a sprchový kout

Pro mnoho lidí je koupelna poměrně malá a přestavba je náročnější. Nejprve vyměňte kování dveří a nainstalujte je tak, aby se dveře otvíraly ven. To uvolňuje místo a má také bezpečnostní výhodu. Pokud v koupelně upadnete a lehnete si přede dveře, pomocníci budou mít snadný přístup. Nainstalujte pevné madla vedle sprchy, toalety a umyvadla. Mohou zabránit pádu, pokud ztratíte rovnováhu.

– Sprcha: Ideální je, když jsou podlaha sprchy a koupelny ve stejné výšce. Okraj kolem umyvadla by měl být co nejnižší. Křehcí lidé potřebují způsob, jak se osprchovat vsedě. K tomuto účelu jsou vhodné speciální sprchové židle nebo skládací sedátka připevněná ke stěně. Protiskluzové gumové podložky by měly být umístěny na hladké podlaze – uvnitř i vně sprchy. Pokud se stejně bude koupelna rekonstruovat, použijte malé protiskluzové dlaždice.

Pro křehké lidi je užitečný speciální vanový zvedák. Jedná se o elektricky ovládané křeslo, které se umísťuje do vany a je výškově nastavitelné. Můžete se tedy posadit na židli a automaticky se spustit do vany pro pohodlnou koupel. Na dno vany nezapomeňte dát protiskluzovou podložku.

– Toaleta: Často je záchodové prkénko příliš nízko, což ztěžuje vstávání. V tomto případě pomohou nástavce umístěné na misce.

– Dřez: Před dřezem musí být místo pro dvě osoby pro případ, že byste potřebovali pomocné mytí. Totéž platí pro spodní stranu nádrže. Zde by měl být dostatek místa pro nohy, pro případ, že byste se chtěli umýt vsedě. V tomto případě by mělo být zrcadlo také umístěno odpovídajícím způsobem nízko.

O programu
"Koupelna a sprcha." " Kuchyně " obývací pokoj
“ložnice

Informace o autorovi a zdroji

Tento text odpovídá specifikacím lékařské literatury, lékařským doporučením a současným studiím a byl přezkoumán lékařskými odborníky.