Domácí adaptace – obývací pokoj

Obývací pokoje často obsahují příliš mnoho a příliš objemných kusů nábytku: obrovské ušáky, převislé skříňky, čalouněné pohovky. V mnoha případech se vyplatí obejít se bez jednoho či druhého kusu a získat pro něj prostor. Vždy se ujistěte, že je váš nábytek pevný a nemůže se převrátit.

– Křesla a pohovky: Starší čalouněný nábytek má často dvě slabiny: je příliš měkký a příliš nízký. Jakmile se ponoříte, je těžké vstát. Jsou zátěží pro záda, protože páteř zůstává v nepřirozené poloze. Z tohoto důvodu jsou vhodnější vysoké sedačky s pevnými polštáři a vhodnými područkami. Non-plus-ultra je elektricky ovládané křeslo, které se přesune do požadované polohy stisknutím tlačítka. To vám také umožňuje sedět vodorovně a zmírnit namáhání zad. Optimální výška sedu je 50 centimetrů.

– Televizory: Televizory by měly mít co největší obrazovku bez blikání, aby se zmírnilo namáhání očí. Většina dodávaných dálkových ovladačů je pro starší ruce příliš malá. Vhodnější je jednoduché ovládání s velkými tlačítky. Pokud se zhorší schopnost slyšet, doporučuje se připojení bezdrátových sluchátek nebo přijímače s řemínkem pod bradou.

O programu
"Koupelna a sprcha." " Kuchyně " obývací pokoj
“ložnice

Informace o autorovi a zdroji

Tento text odpovídá specifikacím lékařské literatury, lékařským doporučením a současným studiím a byl přezkoumán lékařskými odborníky.