Domácí úprava – Ložnice

Ložnice

V ložnici by měl být dostatek místa na oblékání, a to i pro asistenta, pokud potřebujete pomoc s oblékáním. V lepším případě je zde dostatek místa i pro jeden až dva gymnastické cviky.

– Postel: Obzvláště důležitý je klidný spánek. Postel by měla být kvalitní. Doporučuje se lamelový rošt nastavitelný na více místech a kvalitní pěnová nebo pružinová matrace. Není levný, ale vyplatí se rošt, který lze nastavit stisknutím tlačítka.

Pro lidi, kteří hodně leží v posteli, je důležité, aby matrace nebyla příliš tvrdá. Tlakovým bodům se lze vyhnout měkčím provedením. Lehací plocha by měla být asi 50 centimetrů nad podlahou, což usnadňuje vstávání. Příliš nízké rošty můžete postavit pomocí speciálních dřevěných podkládacích kostek. Kostky správné velikosti najdete v prodejnách zdravotnických potřeb. Existují také speciální lůžka pro osoby upoutané na lůžko.

– Telefon: Mnoho výrobců nabízí speciální „telefony pro seniory“. Tato zařízení mají větší klávesy a dobře podsvícený displej. Obsluha je většinou přehledněji uspořádána, reproduktor je výkonnější a sluchátko lze přizpůsobit i naslouchátkům.

O programu
"Koupelna a sprcha." " Kuchyně " obývací pokoj
“ložnice

Informace o autorovi a zdroji

Tento text odpovídá specifikacím lékařské literatury, lékařským doporučením a současným studiím a byl přezkoumán lékařskými odborníky.