Domácí úprava – kuchyně

Ideální kuchyně nabízí dostatek prostoru pro vaření, stravování a příjemné posezení. Stále byste měli být schopni umístit některé praktické elektrické spotřebiče, jako je mikrovlnná trouba a malá myčka nádobí.

– Prostor pro vaření: sporák by měl být umístěn v blízkosti dřezu. Odkládací plocha přímo u sporáku a ve stejné výšce usnadňuje rychlé stahování horkých hrnců z varné desky.

Všechny pracovní desky by měly být přizpůsobeny vaší výšce, abyste zbytečně nezatěžovali záda. Za ideální se považuje výška deset centimetrů pod lokty. Nejlepší je snížit jednu oblast pracovní desky, abyste mohli krájet a krájet vsedě. Prostor pod deskou je samozřejmě vyhrazen pro nohy. Správná židle by měla být pohodlná a stabilní. Ideální je otočná židle s područkami a uzamykatelnými kolečky. Nastavte židli tak, aby vaše předloktí byla uvolněná na pracovní desce.

– Lednička: Chladnička nepatří pod pracovní plochu, ale do výšky. To šetří zbytečné ohýbání a poskytuje lepší přehled o zásobách.

– Trouba: Ať už trouba nebo mikrovlnná trouba – spotřebič by měl být instalován ve výšce očí. Ohýbání nebo klečení již není nutné a jídlo můžete lépe sledovat.

– Skříňky: Vybírejte modely s velkými zásuvkami nebo výsuvnými drátěnými koši, nejlépe v dosahu. Spotřebiče, které potřebujete každý den, by měly být umístěny dále. Těžké předměty nepatří na horní polici ani na spodní polici. Jejich vyndávání by zbytečně zatěžovalo vaše záda. Velká a tlustá madla na skříních usnadňují uchopení – zvláště pokud trpíte artritidou nebo revmatismem.

– Dřez: Vyměňte objemné otočné baterie za moderní směšovací baterie s velkými pákami. Tyto baterie jsou k dispozici také s vestavěnou hadicí na vodu. To vám umožní v případě potřeby vytáhnout sprchu z baterie a naplnit hrnce, které jsou vedle dřezu.

O programu
"Koupelna a sprcha." " Kuchyně " obývací pokoj
“ložnice

Informace o autorovi a zdroji

Tento text odpovídá specifikacím lékařské literatury, lékařským doporučením a současným studiím a byl přezkoumán lékařskými odborníky.