Domácí opravné prostředky | Cvičení na bolesti hlavy během těhotenství

Domácí opravné prostředky

Domácí léky na bolesti hlavy lze samozřejmě použít i během těhotenství pokud neubližují dítěti. Užívání léků by mělo být vždy projednáno s lékařem. Masáže, teplo a čaje, určitá cvičení nebo jiná individuální opatření proti bolesti hlavy může být použito.

Pokud si nejste jisti, zda je lék pro domácnost pro vaše dítě bezpečný, je lepší se dohodnout jednou příliš často než jednou příliš málo. Mnoho těhotných žen považuje za užitečné rozdělit příjem potravy na několik malých jídel namísto několika velkých jídel nebo změnit své spánkové návyky. A deník bolesti hlavy může pomoci zjistit příčinu bolesti hlavy a pokud je to možné, pracovat na ní.

Paracetamol

Obecně platí, že během těhotenství, léky by měly být užívány pouze po konzultaci s ošetřujícím lékařem. Pokud bolest je těžké, přičemž léky proti bolesti může přinést úlevu. Aspirin or ibuprofen se běžně používají léky proti bolesti, ale měly by být používány pouze s opatrností, a to pouze v prvních týdnech roku těhotenství. Paracetamol, na druhé straně, mohou být použity příležitostně během těhotenství. Konzultace s lékařem by přesto měla být provedena!

Shrnutí

Zejména v prvních měsících těhotenství jsou změny v organismu ženy často příčinou bolesti hlavy. deník bolesti hlavy může způsobit příčinu bolest jasné a umožnit tak cílenou léčbu. Aktivace oběhu, změny v příjmu potravy nebo mobilizace, strečink cvičení na rameno a krk oblast může poskytnout úlevu, stejně jako masáž nebo aplikace tepla. Použití bolest léky by měly být projednány s lékařem.