Domácí prostředky na bodnutí hmyzem

Od kousnutí komárem po vosí bodnutí: domácí prostředky, které pomáhají

Dalším oblíbeným domácím lékem na bodnutí hmyzem jsou studené obklady s octovou vodou (jeden díl octa na dva díly vody). Působí protizánětlivě a zmírňují svědění.

Dalšími oblíbenými domácími prostředky na štípnutí od komárů, včelí bodnutí a podobně jsou citronová šťáva, plátky okurky a nakrájená cibule, které se vtírá do místa vpichu. Chladí a zklidňují svědění (například při bodnutí komárem).

Domácí léky na bodnutí hmyzem v ústech

Kousnutí hmyzem v ústech a krku může být životu nebezpečné: Když sliznice oteče, dýchání se ztíží. Nenechávejte tedy postiženého samotného a snažte se ho uklidnit. Můžete poskytnout led nebo kostky ledu ke sání. To může snížit otok v krku. Užitečné může být i chlazení krku zvenčí, například studenými obklady.

Preventivní domácí prostředky na bodnutí hmyzem

Domácí prostředky pomáhají nejen při léčbě bodnutí hmyzem. Kousnutí komárem, včelím bodnutím a jiným bodnutím hmyzem lze dokonce často zabránit některými domácími prostředky:

  • Některé rostliny, jako jsou rajčata (pozor jedovatá!) nebo kadidlo odpuzují hmyz.
  • Olej z hřebíčku, levandule a citronu obsahuje vůně, které odpuzují hmyz. Můžete je použít jako pleťové vody, svíčky nebo vonné oleje.

Domácí léčba není všelék!

Domácí prostředky proti bodnutí hmyzem jsou v mnoha případech jako léčba nepříjemných příznaků dostačující. V případě alergie na hmyzí jed nebo zaníceného bodnutí hmyzem byste však měli navštívit lékaře. To platí i pro bodnutí hmyzem v ústech a krku!