Domácí léky proti zvracení

Zvracení je velmi nepříjemný příznak, který zahrnuje vysunutí obsahu z žaludek. Obvykle je doprovázeno již existujícími nevolnost a může být vyjádřením mnoha různých příčin. Infekce zažívací trakt, potravinové intolerance nebo stres patří mezi nejčastější spouštěče.

Zvracení může také nastat v případě závažných onemocnění orgánů, během námořní plavby, při užívání léků nebo jako doprovodný příznak migréna. Mezi akutně účinná opatření patří výstup na čerstvý vzduch, uklidňující masáže a tepelné ošetření břišní oblasti. Kromě toho může pomoci mnoho různých domácích prostředků zvracení.

Používají se tyto prostředky pro domácnost

Proti zvracení lze použít tyto prostředky pro domácnost:

  • Čaj z heřmánku a meduňky
  • Rusku
  • Zázvor
  • Polévka
  • Citrón

Použijte Heřmánek a Melissa čaj lze zakoupit jako čajové směsi připravené k pití v lékárnách, nebo si můžete vyrobit vlastní. Sušené heřmánek květiny nebo meduňky k tomu jsou zapotřebí listy. Účinek Čaj má uklidňující a relaxační účinek na žaludek kvůli teplu.

Heřmánek obsahuje protizánětlivé látky pro možné infekce zažívací trakt. Melissa čaj stimuluje krev oběh v žaludek. Co je třeba vzít v úvahu?

Čerstvě připravený čaj je třeba před pitím máčet nejméně deset minut. Na jaké nemoci pomáhá domácí lék? Heřmánek a meduňky čaj lze také použít při nachlazení.

Use Rusk lze zakoupit v supermarketu. Několik plátků lze jíst každý den. Účinek V případě zvracení je gastrointestinální trakt často velmi podrážděný, proto se doporučuje jíst lehké jídlo.

Rusk je velmi snadno stravitelný a nezpůsobuje další zátěž zažívací trakt. Co musíte vzít v úvahu? Konzumace sucharu s čokoládovou polevou nebo jiných přísad do cukru se silně nedoporučuje, protože to způsobuje další podráždění žaludku.

Na jaké nemoci pomáhá domácí lék? Rusk lze také použít při průjmech. Aplikace Zázvor lze žvýkat na malé kousky nebo vařit jako čaj.

U druhé varianty je kořen zázvoru nakrájen na malé kousky a napuštěn horkou vodou. Effect Ginger obsahuje mnoho účinných látek, které posilují imunitní systém a působí proti možným patogenům infekce v zažívacím traktu. Kromě toho je podporován pohyb střeva.

Co je třeba vzít v úvahu? Občas průjem může nastat v důsledku intenzivní konzumace zázvoru. Na jaké nemoci pomáhá domácí lék?

Zázvor lze také použít na závratě a ztráta chuti k jídlu. Použití Po zvracení jsou zvláště vhodné lehké polévky, jako je kuřecí polévka nebo zeleninová polévka. Za tímto účelem je možné zakoupit hotové výrobky v supermarketu nebo připravit polévku čerstvou.

Účinek Polévka má díky horku v žaludku přímý relaxační a antispazmodický účinek na svaly zažívacího traktu. Rovněž kompenzuje případnou ztrátu elektrolyty. Co je třeba vzít v úvahu?

Při přípravě polévky je třeba se vyvarovat přidání těžko stravitelných složek potravy, například smetany, aby se chránil žaludek. Na jaké nemoci pomáhá domácí lék? Jíst polévku je také užitečné při nachlazení a bolestech v krku.

Použití citronu může pomoci při zvracení mnoha způsoby. V akutních případech nevolnostmůžete například žvýkat plátek citronu. Lze také použít přidání citronové šťávy do čaje.

Účinek Citron má přirozený inhibiční účinek na zvracení. Kyselost citronu snižuje nevolnost a lze jej proto použít zvláště dobře v akutním stavu zvracení. Co je třeba vzít v úvahu?

Je třeba se vyvarovat nadměrného používání citronu kvůli možné kyselině. Na jaké nemoci pomáhá domácí lék? Použití citronu může také pomoci s bolesti hlavy nebo kuří oka.