Domácí lék proti vráskám

Vrásky jsou vzhled na pokožce, který se může přirozeně vyskytovat po 30. roce života. Důvodem je snížená produkce tzv. Kolagen. Toto je látka pojivové tkáně který zajišťuje pružnou pokožku.

Kvůli sníženému množství Kolagen, pokožka se stává suchší a tvoří se vrásky. Na začátku se objevují hlavně na obličeji. Aby bylo možné proti vráskám působit přirozeným způsobem, je důležité nejen mít dostatečnou vlhkost, ale také účinnou ochranu před sluncem a vyhýbat se alkoholu a cigaretám.

Používají se tyto prostředky pro domácnost

Na vrásky mohou být užitečné různé prostředky pro domácnost:

  • Avokádová maska
  • Mrkev
  • Okurky
  • Čerstvá, nestříkaná jablka
  • Pleťová maska ​​z mandlového oleje a medu

Aplikace Avokádovou masku lze vyrobit pouhým rozdrcením masa poloviny avokáda. Celá věc je smíchána s 2-4 lžícemi olivového oleje a nanesena na pokožku. Účinek Avokádová maska ​​působí prostřednictvím takzvaných esenciálních mastných kyselin obsažených v avokádu.

Jsou důležité pro strukturu pokožky. Tuky navíc zajišťují dostatečnou hydrataci pokožky. Co musíte vzít v úvahu Avokádovou masku lze po 20 minutách smýt a nanášet každý druhý den.

Aplikace Mrkev může být použita ve formě masky proti vráskám. Za tímto účelem lze dvě oloupané a nastrouhané mrkve smíchat se šťávou z poloviny citronu a několika lžičkami jogurtu a nanést na kůži. Účinek Mrkev má čisticí účinek a chrání pokožku, protože obsahuje jak vitamín A, tak mnoho takzvaných antioxidantů.

To vylučuje škodlivé látky a je pro pokožku méně stresující. Co musíte zvážit Maska by měla být ponechána na pokožce mezi 15 a 30 minutami, aby se dosáhlo účinku. Aplikace Okurky lze použít jak ve formě masky, tak jako krém.

Pro masku je lze očistit trochou chladu heřmánek čaj. U krému lze zpracovanou okurku smíchat s různými oleji, např. Z citronu a hroznových semen. Okurky Effect obsahují hodně vitaminu E a poskytují lepší ochranu pokožky před slunečními paprsky.

Okurky navíc osvěžují namáhanou pokožku. Co je třeba dodržovat Při použití okurkové masky je třeba ji smýt přibližně po čtvrt hodině. Krém lze používat denně.

Aplikace Čerstvá, nestříkaná jablka lze použít jako masku na obličej. K tomu je strouhané jablko trochu smícháno med a aplikuje se na pokožku. Kromě toho je užitečné pravidelné jíst jablka.

Účinná jablka obsahují hlavně vitamin C, který má zpevňující účinek na struktury pokožky. Kromě toho ovocná kyselina napíná pokožku. V čerstvé, neinjekční formě se zabrání aplikaci škodlivých látek na pokožku.

Co je třeba vzít v úvahu Aby nedošlo k překyselení pokožky, měla by se maska ​​znovu smýt maximálně po půl hodině. Aplikace K aplikaci pleťové masky, mandlového oleje a med jsou smíchány, dokud není dosaženo jednotné konzistence. Poté se aplikují na pokožku v příslušných oblastech.

Effect Obličejová maska ​​z mandlového oleje a med má různé účinky. Med zvlhčuje pokožku, mandlový olej posiluje pokožku prostřednictvím složek vitaminu E, zinku a vápník. Co je třeba zvážit Před aplikací by měl být obličej očištěn. Masku lze smýt po 5-15 minutách.