Prostředky domácnosti proti nespavosti

Nespavost je ve společnosti rozšířený. Jedná se o problémy s usínáním, které způsobují, že člověku trvá déle než půl hodiny, než usne. Výsledkem je, že následující den je člověk snadno podrážděný a neklidný.

Postižené osoby mají obvykle sníženou výkonnost, jsou méně odolné a rychlejší ve stresu. V případě potíží s usínáním se častěji vyskytují další potíže se spánkem přes noc. Hygiena spánku je pro léčbu velmi důležitá. Je třeba zajistit pravidelný spánek v délce přibližně osmi hodin. V případě poruch spánku mohou být užitečné také různé domácí prostředky.

Používají se tyto prostředky pro domácnost

Následující prostředky pro domácnost mohou být užitečné pro lidi, kteří mají potíže se usínáním:

  • Chmel a kozlík lékařský
  • Levandule
  • Teplá koupel
  • Teplé mléko
  • Relaxační cvičení

editaci videa Chmel a kozlík lékařský se obvykle před spaním pijí v kombinaci jako čaj. Pro tento účel je vhodná směs v poměru jedna ku čtyřem. Kozlík lékařský lze zakoupit jako kořenový čaj.

V drogerii si někdy můžete koupit i hotové smíšené přípravky. Účinek Chmel mají srovnatelný účinek s látkou produkovanou přirozeně v těle, tzv melatonin, který reguluje spánkový rytmus. Kozlík lékařský má podpůrný uklidňující účinek na tělo.

Co je třeba vzít v úvahu? Chmel by měl být používán pouze v kombinaci s kozlíkem lékařským, protože jediný účinek na poruchy spánku je sporný. Na jaké nemoci pomáhá domácí lék?

Valerián a chmel se také používají pro stavy úzkosti. Použití Existuje několik způsobů, jak levandule lze použít proti nespavost. Jednou z možností je nalít květiny do čaje.

Případně večerní koupel s levandule lze vzít květiny. Účinek levandule květ obsahuje mnoho látek, které mají obecně uklidňující a relaxační účinek na tělo. Co je třeba vzít v úvahu?

Levandulový čaj je třeba před pitím nechat alespoň deset minut odpočívat. Na jaké nemoci pomáhá domácí lék? Levandule může také pomoci při poruchách zažívacího traktu.

Návod k použití Teplý koupel na nohy lze používat každý večer po dobu 20–30 minut před spaním. Za tímto účelem jsou nohy postupně polévány horkou vodou ve vaně. Účinek Teplá voda zvyšuje krev oběh v celém těle, protože teplo má dilatační účinek na plavidla.

Co musíte zvážit? Při výběru teploty byste měli věnovat pozornost možnému bolest. Doporučuje se začít při 30 ° C a teplotu postupně zvyšovat.

Na jaké nemoci pomáhá domácí lék? S přídavkem tvarohového mýdla může koupel na nohy pomoci například při zánětu nehtů. Použití Před spaním, mnoho lidí s nespavost vypijte sklenici teplého mléka.

Nejlepší je zahřát mléko v hrnci, ale nesmí se vařit. Účinek Aktivní složkou mléka je tzv melatonin, který reguluje spánkový rytmus v těle. Co byste měli vědět?

Pro chuť, med nebo skořici lze přidat do teplého mléka. Na jaké nemoci pomáhá domácí lék? Teplé mléko v kombinaci s med může také pomoci například s bolestmi v krku.

Aplikace na večer relaxace cvičení máte na výběr z různých možností. Například, jóga cvičení, stejně jako autogenní trénink nebo dokonce progresivní sval relaxace může být užitečné. Efekt Různé relaxace techniky pomáhají relaxovat křeče ve svalech.

To může pomoci ulehčit krk křečenapříklad, které brání mnoha lidem večer usnout. Co musíte vzít v úvahu? Jelikož je velmi důležité provádět relaxační cvičení správně, měli byste být informováni o správném provedení. Na jaké nemoci pomáhá domácí lék? Relaxační cvičení mohou také pomoci při silném stresu nebo vnitřním neklidu.