Jak nebezpečná je spinální stenóza? | Která cvičení pro stenózu páteřního kanálu

Jak nebezpečná je spinální stenóza?

Jak nebezpečné páteřní kanál stenózu ve skutečnosti nelze obecně říci. Záleží na tom, jak závažné jsou příznaky postižené osoby, jak silné je zúžení, co lze vidět na základě MRI obrazů a především, co je příčinou zúžení. Pokud je příčinou páteřní kanál stenóza je ta, která se vyvinula pouze v důsledku degenerativních změn, lze ji zastavit nebo zlepšit fyzioterapií a vlastním cvičením.

Pokud by se příčina zhoršila rychleji a dále by se zúžila páteřní kanálje třeba zvážit chirurgický zákrok, aby se zabránilo úplnému nervovému selhání. Ve většině případů však výrazné zhoršení urychlují právě nádorové diagnózy. Pokud se příznaky zhorší spíše než lépe, je třeba zvážit také chirurgický zákrok. Jinak však stenóza páteřního kanálu není nebezpečný. V tomto případě by měla být prováděna pouze intenzivní fyzioterapie, budování svalů a cvičení, aby se uvolnil tlak na míšní kanál.

Co mohu udělat, která léčba je správná?

To nejdůležitější v stenóza páteřního kanálu je zvětšit páteřní kanál. Za tímto účelem by měla být provedena intenzivní fyzioterapie. V důsledku degenerativních změn se míšní kanál zmenšuje, což lze zlepšit zvýšením polohy ohybu páteře. Fyzioterapie to využívá.

V poloze na břiše nebo v poloze na břiše (nohy visící dolů z okraje lavice) terapeut navíc tlačí na pánev, aby se zvýšila trakce. Kromě toho je pacient často zavěšen na praku, aby zajistil také trakci (roztažení) na zádech. Stupňovité polohování s tepelnou podložkou nebo bez ní také uvolňuje napětí a uvolňuje svaly.

Pokud existuje hypertonus zadních svalů nebo také hýždí a noha svaly, to by se mělo uvolnit. A škola držení těla je také velmi důležité. Protože pacient s stenóza páteřního kanálu obvykle visí v dutých zádech, vzor chování by měl ukázat, jak se tomu v každodenním životě vyhnout.

Kromě toho, posilovací program pro záda a břišní svaly by mělo být provedeno. Pokud se příznaky nezlepší a v terapii bylo vyzkoušeno vše, existuje možnost operace k rozšíření páteřního kanálu. Článek Cvičení proti dutému hřbetu by vás stále mohlo zajímat.