Jak dlouhá přestávka | Cvičení s existujícím kolenem běžce

Jak dlouhá přestávka

Projekt běžecké koleno je přetížení. Aby šlacha měla šanci na uzdravení, neměla by se dále napínat, ale měla by být po určitou dobu znehybněna. Zejména v případě akutního zánětu by se mělo kolenu ulevit.

Šlachy mít horší krev zásobování než svaly, a proto se potřebují léčit déle. V případě zánětu by měla být dodržena přestávka v tréninku nejméně 7-21 dní. Šlachu lze poté podpořit v procesu hojení lehkými mobilizačními cvičeními a jemnou bezbolestností masáž rukojeti.

Během následujících 10 dnů by se školení mělo provádět pouze v bolest-bezplatná oblast. Měla by být odstraněna a odstraněna příčina přetížení, například nedostatečná stabilita kyčle, axiální nesprávná poloha atd.

Poté lze trénink zahájit pomalu. Uvedené informace se týkají obecných předpokladů o uzdravení šlachy a měly by být upraveny individuálně. Nejlepší je poradit se s terapeutem nebo lékařem.

V případě potřeby se při silném zánětu doporučuje léková terapie běžecké koleno je přetížení iliotibiálního vazu, který klouže přes kostní výčnělek na vnější straně stehno během ohybu kolene během běh. V případě nesprávného zatížení, například kvůli nestabilitě pánve během běhmůže dojít k podráždění a dokonce k zánětu. Terapie spočívá v mobilizačních cvičeních na koleno a kyčle, strečink cvičení zejména pro vnější svaly stehno a kyčle a posilovací program pro kyčelní kloub stabilizující svaly.

Koordinační školení je také součástí léčby běžecké koleno aby se zabránilo nefyziologickému přetížení iliotibiálního vazu. A noha osový trénink je v případě potřeby užitečný. V případě akutního zánětu je k uvolnění šlachy indikována imobilizace.

Páskové obvazy mohou podporovat hojení a relaxace šlachy. masáž ošetření jsou také užitečná pro koleno běžce a lze je provádět doma na podporu hojení šlachy, která je špatně zásobena krev. Pro domácí program jsou také vhodná cvičení na fascii, například s a role fascie/blackroll.

Po odpovídající přestávce v tréninku a po odstranění příčin přetížení běh lze pomalu obnovit. Neměla by být žádná bolest během tréninku. V případě potřeby další sporty, jako je jízda na kole nebo plavání, kde je pánev stabilizována, lze provádět i bez bolest.

Akutní zánět šlachy lze léčit dalšími léky. Zpočátku se bolest objeví až po dlouhé době chůze, později také při chůzi. Je to bodavá bolest vně kolenní kloub.

Jiné sporty lze často provádět bez komplikací. Reliéf je zpočátku metodou volby, po které následuje cílené posílení trupu ke snížení tahové zátěže iliotibiálního vazu, stabilizace pánve a protažení zkrácených struktur. Je třeba zkontrolovat techniku ​​chůze. Akutní zánětlivé stavy lze léčit farmakoterapií nebo masti.