Jak dlouho trvá pobyt v nemocnici po operaci? | Rameno TEP

Jak dlouho trvá pobyt v nemocnici po operaci?

Zpravidla se předpokládá pobyt v nemocnici v délce 5 až 10 dnů, v závislosti na individuálním procesu hojení a bude posouzen ošetřujícím lékařem. Stehy mohou být odstraněny po operaci rodinným lékařem nebo v případě následného ošetření na oddělení.

OP doléčení/lék proti bolesti

Při následné léčbě krátce po operaci je kladen důraz na časnou mobilizaci, bolest zmírnění a snížení otoku. Ve většině případů je operovaná paže nesena v popruhu na rameno nebo v únos používá se také polštář. Již 2. den po operaci začíná fyzioterapie světlem relaxace a pohybová cvičení.

Rehab obvykle trvá 3-4 týdny, následovaná další ambulantní fyzioterapií dvakrát týdně. To je velmi důležité pro zlepšení pohyblivosti, svalové síly a koordinace a tím i pro úspěch terapie. Najdete podrobné informace na téma „Rameno TEP bolest" v tomto článku.

Přiměřený bolest léčba je také součástí úspěšné terapie a je důležitá pro dobrou prognózu, protože ramenní kloub je během terapie opakovaně podrážděný. Předepsané léky proti bolesti zahrnují NSAID (nesteroidní protizánětlivé léky), jako jsou ibuprofen or Diklofenak, které mají kromě svého analgetického účinku také protizánětlivý účinek. Pro velmi silnou bolest, čistá léky proti bolesti jako novamin sulfon or tramadol lze také použít krátkodobě, ale pro dlouhodobou terapii by neměl být používán žádný z výše uvedených léků. Hledáte další informace o lécích proti bolesti a protizánětlivých látkách?

Fyzioterapie

Fyzioterapie, a rameno TEP, hraje při doléčení velmi důležitou roli. Během 3-4 týdnů rehabilitace probíhají každý den různé terapie, jako je individuální a skupinová terapie, trénink na stroji nebo ve vodě a fyzikální terapie pomocí masáží nebo aplikací chladu a tepla. Cílem je posílit svaly obklopující rameno, zlepšit se koordinace a používání operované paže v každodenním životě a v práci.

Cílem je dosáhnout dobré funkčnosti ramene s co největším rozsahem pohybu, přičemž hlavním cílem terapie je současně osvobození od bolesti. Je však třeba mít na paměti, že chirurgická oblast je velmi citlivá na vnější podněty. , takže bolest při pohybu a bolavé svaly po cvičení se nelze vždy úplně vyhnout, ale v žádném případě nemají negativní vliv na proces hojení. Po rehabilitaci lze podle předpisu lékaře pokračovat ve fyzioterapii, pokud možno dvakrát týdně. Proces hojení a tréninku s a rameno TEP může trvat několik měsíců a dobrého výsledku lze nejlépe dosáhnout, když terapeut a pacient odhodlaně spolupracují na zlepšení mobility a síly.

Patří sem také cvičení pro domácí použití, která by měl terapeut dát pacientovi a která může pacient provádět samostatně po delší dobu. Články „Lymfatická drenáž“A„ Ruční lymfodrenáž “by vás v tomto ohledu mohly také zajímat. Rozsáhlé informace o tomto tématu najdete v článku: Ramenní protéza - fyzioterapie a následná péče

  • Podporovat hojení ran
  • Ke snížení otoku
  • Pomalu zvyšovat stávající mobilitu
  • Procvičit pocit těla pomocí operované paže