Ledový salát: intolerance a alergie

Ledový salát patří - stejně jako hlava hlávkový salát - na zahradní salát, který se botanicky nazývá Lactuca sativa. Synonymem pro ledový salát je ledový salát. Jeho tvar je podle názvu stejný jako tvar salátu, i když oba mají odlišné vlastnosti a nutriční hodnoty.

To je to, co byste měli vědět o ledovém salátu.

I když ledový salát nemá tolik vitamíny stejně jako ostatní druhy salátu je jeho obsah kalorií kromě obsahu tuku velmi nízký. Kromě toho jeho vitamin C obsah 15 miligramů na 100 gramů je vyšší než u běžného salátu. Ledový salát má stejné zaoblené hlava tvar jako hlávkový salát. Stlačená osa natáčení poskytuje těsné uspořádání listů, které se překrývají. Tvar připomíná růže s překrývajícími se okvětními lístky. Jí se hlavně vnitřní listy. Vnější jsou tmavě zelené a jsou odstraněny před zpracováním nebo dokonce před prodejem. Je to jednoletá až dvouletá rostlina, která má taproot. Ledový salát má listovou růžici společnou s ostatními zahradními saláty - stejně jako rozvětvené květenství se žlutými květy. Vnější listy ledového salátu se ohýbají směrem ven. Vnitřní jsou uzavřeny a chráněny vnějšími. Z tohoto důvodu jsou blízko sebe a udržují si svou světle zelenou barvu. Je to způsobeno nízkým slunečním zářením, které poskytuje malé množství chlorofylu. Vnitřní listy jsou křupavé a pevné. Záleží na pevnost růstu hlava salát se může roztrhnout. V Německu je ledový salát na dobré cestě k tomu, aby odklepl salát, který se po staletí řadí na první místo, mimo stupnici popularity. Ledový salát pochází z USA a stal se obzvláště populárním díky svým čerstvým, křupavým listům. Ledový salát vděčí za svůj název době, kdy byl během přepravy udržován čerstvý ledem. Tato metoda zaručila salátu dlouhou trvanlivost, a to i od pobřeží k pobřeží. Na rozdíl od mnoha jiných zahradních salátů má ledový salát poměrně dlouhou trvanlivost. Zejména salát je velmi citlivý a negativně reaguje jak na teplo, tak na studený. V průměru dorůstá hlava až 20 centimetrů a může dosáhnout hmotnosti až jednoho kilogramu. Tudíž to připomíná různé typy zelí. Ledový salát je zpravidla zelený, ale existují i ​​různé odrůdy. Lze tedy nalézt i červené odrůdy. V Holandsku existuje také pěstovaná odrůda zvaná ostrý salát. V Německu se ledový salát pěstuje a prodává od začátku 20. století. Své chuť je podobný jako u běžného salátu, přičemž jednotlivé listy jsou srdečnější a pevnější. Ledový salát se dnes pěstuje také ve Francii, Nizozemsku, Belgii, Itálii a Izraeli. Protože se pěstuje ve sklenících, není sezónní. Lze jej tedy najít v supermarketech po celý rok, i když se také volně pěstuje v létě. Zejména v tomto období je velmi oblíbený díky své robustnosti proti teplu.

Důležitost pro zdraví

Odborníci na výživu často kritizují poměrně nízký obsah živin v ledovém salátu. I když to není zdroj živin a vitamíny za zmínku je vhodný zejména pro lidi, kteří uvažují o dietě. Díky malému množství tuku může bez váhání nahradit další přílohy a občerstvení. Díky své pevnosti je také vhodný k okusování. I když ledový salát nemá tolik vitamíny stejně jako u jiných druhů salátu je jeho obsah kalorií kromě obsahu tuku také velmi nízký. Kromě toho jeho vitamin C obsah 15 miligramů na 100 gramů je vyšší než u běžného salátu.

Složení a nutriční hodnoty

Obsah kalorií dosahuje pouze 13 u stejného množství salátu, zatímco obsah tuku je 0.3 gramu. Ledový salát navíc obsahuje 1.9 gramu sacharidy ve 100 gramech salátu a asi 0.5 gramu vlákniny. Hlavní složkou ledového salátu je voda s 95% obsahem. Ledový salát navíc poskytuje malé množství vitamínů A, B1 a B2 a také magnézium, draslík, vápník, fosfor a železo.

Nesnášenlivost a alergie

V zásadě mohou lidé vyvinout nesnášenlivost nebo alergii na téměř jakékoli jídlo. Kromě toho existují lidé, kteří mají v zásadě potíže se saláty a zeleninou, protože stimulují trávení. Z tohoto důvodu může být v nepohodlí zažívací traktCelkově vzato jsou však nesnášenlivost ledového salátu poměrně vzácná, protože přísady téměř nespouštějí žádné alergie. Výška voda k tomu přesně přispívá obsah.

Nákupní a kuchyňské tipy

Mezitím je ledový salát velmi populární. To není jen kvůli jeho čerstvosti chuť a robustnost, ale také jeho myslitelně jednoduché úložiště. Při nákupu se dá málo udělat špatně. Za předpokladu, že stonek mezitím nezhnědl nebo listy mezitím změkly, je ledový salát obecně v pořádku. Pokud listy vypadají svěže a mají obvyklou světle zelenou barvu, kvalita je dobrá. Skladování ledového salátu je obdobně jednoduché. Při skladování v chladničce má smysl jej zabalit do fólie. V přihrádce na zeleninu v ledničce lze ledový salát bez váhání skladovat alespoň týden. V literatuře najdete také delší období, ale zde záleží na teplotě chladničky a kvalitě salátu. Bezproblémová je také příprava ledového salátu. Pokud vnější listy již nevypadají zcela čerstvé a mají nahnědlé skvrny, je třeba je nejprve odstranit. Poté odřízněte konec stonku a postupně oddělujte listy od středu. Podle receptu může být hlávkový salát také rozpůlený nebo rozdělený na čtvrtky. Je důležité listy umýt. Poté se suší v salátu nebo na plátně. K nakrájení ledového salátu na proužky můžete použít běžný velký kuchyňský nůž.

Tipy pro přípravu

Existují různé způsoby přípravy ledového salátu. Například v některých zemích se používá také jako zelenina. Jako takový může být vařený nebo vařený. Ledový salát je obzvláště vhodný pro míchané nebo jednoduché zelené saláty. Často se podává s rajčaty, okurkami, sýrem feta nebo olivami. I když dlouho stojíte, má ledový salát přednost zůstat křupavý. To platí také tehdy, když je oblečená se salátovým dresinkem. Z tohoto důvodu je vhodný zejména pro rauty na velkých večírcích nebo rodinných oslavách. Ledový salát lze kombinovat s téměř jakoukoli surovou zeleninou. Podobně variabilní je i při oblékání. Lehká bylina -jogurt obvaz nebo, volitelně, a ocet-obzvláště se doporučuje olejový obvaz. V USA se vyvinul trend využívat ledový salát jako polevu pro sendviče. I v Německu ji najdete na sendvičích v pekárnách. Je také vhodný jako náplň do tacos nebo zábalů. Ledový salát lze tedy použít na cokoli, na co je salát užitečný.