Ve vysoké formě i přes nízkou zimu

Projekt studený zimní dny škrábou pohodu. To dokazují četné studie. U asi pěti procent německých občanů tedy ponuré období skutečně ovlivňuje jejich náladu. Dalším důsledkem nedostatku slunečního záření je latence u 30 procent mužů a 40 procent žen ve věku nad 50 let vitamín Nedostatek D na konci zimy. Také touha po tucích bohatých a bohatých pokrmech typických pro zimu nezůstává bez následků. Cholesterinspiegel tedy leží v zimě až o pět procent více než v létě, jak vyplývá z výsledků vyšetřování v Lipsku. Nedostatek pohybu a rustikální jídlo také způsobují problémy zažívacím orgánům. Nenechte to do toho bodu - s několika jednoduchými tipy můžete uspět v udržení nebo udržení se ve špičkové formě i přes zimní propad.

Tipy a triky proti typickým zimním stížnostem

  • Světlo je balzám na duši. Proto nic jako venku, protože i v pochmurných dnech je venku podstatně jasněji než uvnitř. UV paprsky světla také posilují vlastní tělo vitamín D syntéza - dobrá pro silné kosti a imunitní systém.
  • Cvičení na čerstvém vzduchu, ale také prospěšné pro svaly, kardiovaskulární systém, imunitní systém a zažívací orgány.
  • Pravidelné návštěvy sauny nebo střídavé sprchy s studený a teplé voda také stimulovat oběh a ztvrdnout.
  • Dělá to na talíři barevně: červenooranžová, žlutá a zelená zelenina a ovoce jsou životně důležité vitamíny, minerály a stopové prvky. A nejen to, pouze rostlinná strava obsahuje spoustu druhotných rostlinných složek, u nichž se prokázalo, že mají pozitivní vliv na imunitní systém a dokonce působí antikarcinogenně.
  • Léčte dny pomocí fitness nápoje z mléčných výrobků, čerstvě vymačkané džusy a některé laktóza přinést další úlevu zimou sužovaným střevům. Při již existující střevní stagnaci je „plazivá“ dávka laktóza se osvědčil. Začněte jednou lžící denně a zvyšujte až na čtyři lžíce denně, dokud nedosáhnete požadovaného úspěchu. Spropitné: Laktóza také podporuje zotavení napadeného střevní flóra - důležité například po požití antibiotika.
  • Také kyselina mléčná bakterie ve fermentovaných potravinách, jako je jogurt, kysané zelí a kyselá zelenina stimulují imunitní systém podle nedávného výzkumu. Zelí také obsahuje hodně vlákniny - která udržuje trávení v chodu i v zimě.

Mimochodem, zelí nemusí vždy sloužit jako příloha k žebru. Jako salát v asijském stylu má úplně jinou chuť a zároveň stimuluje trávení.

Coleslaw asijský styl

Pro 4 porce: 300 g zelí, 2 mrkev, 3 až 4 hnědé houby, ½ červeného zvonu pepř, 4 plátky syrového vepřového plátku, 1 čajová lžička am omáčka, 2 lžíce sherry ocet, 1 vrchovatá čajová lžička laktózy, jodovaná sůl, černá pepř, 2 lžíce studený- lisované slunečnicový olej, 1 polévková lžíce neloupaných sezamových semen. Nakrájejte zelí vidličkou. Mrkev a houby očistíme, rozkrojíme a nakrájíme na plátky. Nakrájejte papriky a uzené vepřové maso na malé kostky. Vše promíchejte a oblékněte am omáčka, sherry ocet, laktóza, jodizovaná sůl, čerstvě mletá pepř a slunečnicový olej. Toast sezamová semínka na pánvi (dejte víko) a promíchejte do salátu. Nechte salát sedět alespoň půl hodiny a užívejte si na statku chléb. 4 porce, každá s asi 173 kilokaloriemi nebo 724 kilojouly.