Stélka | Cvičení pro ostruhy paty

Vložky do bot

Speciální vložky do bot pomáhají s ostruhou spodní paty, protože ulevují postižené oblasti. Tyto vložky mají vybrání (děrovací vložky) v poloze patní ostrohaRovněž mohou být užitečné viskoelastické vložky (gelové vložky), které rozdělují tlak na celé chodidlo. V případě ostruhy na zadní patě lze k zadní špičce nalepit patní polštář, patní klíny nebo kousky plsti.

Pokud je známo malposition nohou (výslovnost špatná poloha, supinace malposition), můžete se obrátit na ortopedickou kliniku a nechat si vyrobit stélky speciálně pro vaši nohu. Vložky do bot mohou snížit tahové síly na plantární fascii mezi patou a přední koulí nohy a poskytnout tak úlevu v případě příznaků ostruhy paty. Zvláště pokud trpíte spadnutými oblouky, vložky nahrazují šok-absorpční funkce podélného oblouku nohy (plantární fascie, aponeuróza nohy). Stélka se doporučuje také v případě a dutá noha zalomením, roztažením, plochou nebo dutou koulí. Náklady na vložky nebo ortopedické zdraví boty jsou částečně hrazeny zdravotními pojišťovnami.

Shrnutí

Pata podnět je onemocnění, které se vyskytuje relativně často a je obvykle způsobeno přetížením a nesprávným zatížením. To je často způsobeno nesprávnou obuví, příliš vysokou intenzitou tréninku nebo již existující malposition nohou. Celkově však lze podpatku dobře ošetřit, protože i úleva obvykle vede k uzdravení během několika týdnů.

Pro terapii je zásadní podrobně analyzovat příslušnou příčinu a odpovídajícím způsobem eliminovat negativní spouštěče nemoci. Pro sportovce to pomáhá přizpůsobit se běh boty, změňte tréninkový program a snižte intenzitu. Pro nadváha lidé, redukce hmotnosti a nošení stélky by měly iniciovat zlepšení.

Pokud existuje slabost lýtkových svalů, malé svaly chodidel nebo malposition nohou, měla by být použita fyzioterapeutická opatření. Obecné nesprávné polohy nohou lze napravit pomocí vložek. Abyste mohli provést profylaktická opatření, měli byste použít strečink cvičení, koordinace cvičení, masáže, mobilizační techniky a posilovací cviky na chodidla.