Správná interpretace příznaků těhotenství

Příznaky těhotenství: Kdy se začnou objevovat?

Těhotenství: první příznaky

Těhotenství: příznaky v nose a ústech

Pokud se náhle stanete citlivou na pachy a již necítíte věci, které vám vždy byly příjemné nebo alespoň ne obtěžující, může to být také známka těhotenství. Některé těhotné ženy už například nemohou vystát vůni čerstvě uvařené kávy, vůni alkoholu či sýra nebo vůni syrového masa.

Běžné znamení těhotenství: chutě

Nevolnost a zvracení jako nepříjemné příznaky

Těhotenství bohužel přináší i ranní nevolnosti a možná zvracení u 50 až 70 procent všech žen. Může za to hormonální změna s těhotenským hormonem beta-hCG (lidský choriový gonadotropin). Začíná bezprostředně po oplodnění, aby se tělo přizpůsobilo požadavkům těhotenství.

Časté močení

Těhotenství: příznaky v psychologické sféře

Byli jste v poslední době vysoce citliví na vše, co se kolem vás děje, na každé údajně špatné slovo? Jste někdy v depresi a smutní, ale pak zase plní nadšení? Takovéto mentální jízdy na horské dráze jsou pro mnohé nastávající maminky prvním znamením. Těhotenství rozruší spoustu věcí na těle i psychice.

Další možné příznaky těhotenství

Křečové žíly a rozšířené cévky v obličeji, nehtovém lůžku a oblasti genitálií mohou také signalizovat: Jste těhotná! Příznaky tohoto typu jsou založeny na zvýšeném průtoku krve a snížení vaskulárního napětí.

Jako další možné znamení těhotenství se puls stává silným a jasně patrným konečky prstů.

Známky těhotenství? Test a lékař přináší jistotu