Iris Diagnostics: Oči otevřené!

Duhovka diagnostika - také známá jako iridologie, oční diagnostika nebo diagnóza duhovky - je metoda diagnostiky nemocí, kterou využívají hlavně alternativní lékaři. V alternativní medicíně se tato metoda často používá v kombinaci s dalšími diagnostickými postupy. Co přesně je za tím a zda je diagnostika nemocí pomocí očí skutečně možná, se dozvíte níže.

Starověké umění

Duhovka Diagnostika je stará metoda detekce nemocí. Jeho počátky sahají do 17. století, kdy Philippus Meynes poprvé stanovil základní principy.

V roce 1881 vznikla myšlenka, že kosatec je zrcadlem těla a duše byl znovu navštíven a publikován maďarským lékařem Ignazem von Peczelym v učebnici „Diagnostika nemocí orgánů z barevných a tvarových změn duhy“ Kůže (Duhovka)".

Jak funguje diagnostika duhovky?

Mezi zastánci tohoto diagnostického postupu platí: diagnostika očí je umění, pomocí něhož lze určit fyzickou i psychickou stav osoby podle barvy, těsnosti a mnoha znaků duhovky.

Za tímto účelem - alespoň podle jedné irisdiagnostické doktríny - je duhovka rozdělena na 59 kruhových segmentů stejné velikosti, které mají představovat orgány a oblasti těla. Onemocnění jsou diagnostikována jevy duhovky v podrobné indikaci na těchto segmentech duhovky. Například známky játra nemoc je v 8 hodin, bolesti v krku a uších jsou mezi 10 a 11 hodinou a žlučové kameny jsou ve čtvrt na osm.

Žlučové kameny lze následně detekovat ve tmě pigmentové skvrnyzatímco biliární infekce produkují bílé pruhy na duhovce. Diagnostika duhovky navíc předpokládá, že pravá polovina těla je zcela zobrazena v pravé duhovce, zatímco levá polovina těla je zcela zobrazena v levé duhovce. Ostatní diagnostici duhovky používají mapu duhovky, která zhruba odpovídá reflexním zónám chodidla.