Je povoleno sportovat navzdory bolesti? | Bolest syndromu nárazového ramene

Je povoleno sportovat navzdory bolesti?

V rameni syndrom nárazuje pro úspěch terapie velmi důležité budování svalů a síly svalů obklopujících rameno a také udržování a zlepšování pohyblivosti. Z tohoto důvodu lze sportovat také s ramenem syndrom nárazu, ale sporty jako např plavání, házená nebo tenis jsou méně doporučené kvůli vysokému zatížení ramen. Na druhou stranu, jogging nebo na kole, horská turistika, řádně poučená a přizpůsobená fitness školení nebo jóga a Pilates jsou rozhodně doporučeny. Atletická zátěž by měla být velmi závislá na vnímání jednotlivce bolest a stížnosti ve dnech po školení. Pokud není silný bolest během a po tréninku nebo pohybových omezeních, které způsobují, je snášenlivá bolest svalů jako bolest.

Jak rozpoznám syndrom nárazu ramene?

V průběhu ramene syndrom nárazuse bolest během pohybu obvykle vede k uvolnění držení těla, rameno se již nepohybuje v konečné přímé linii, což může vést k adhezím a ztuhnutí. Kromě toho relativní těsnost pod akromion, kalcifikace šlachy a reaktivní kostní změny mohou dále omezovat mobilitu. Ve většině případů je omezení pohybu nejvíce ovlivněno otočením ramene směrem ven a roztažením ramene do strany. Ve většině případů lze tato omezení pohybu léčit ve fyzioterapii a lze je výrazně zlepšit cviky na posílení svalů a prodloužení pohybu.

Ztráta síly

V důsledku úlevy, která se často používá kvůli bolesti spojené s syndrom nárazu ramene, může dojít ke ztrátě síly v postižené paži. Svaly, které již nejsou dostatečně nabité, se rozpadají a ztrácejí sílu a pohyblivost. Je také možné, že nerv je stlačen otoky, záněty nebo kostními změnami v oblasti ramen, což může také vést ke ztrátě síly ve svalech, které dodává. Chcete-li zde vytvořit zlepšení, můžete si přečíst následující články:

  • Fyzioterapie v případě sevření nervů
  • Cvičení syndromu nárazového ramene
  • Pohyblivost cvičení rameno