Je jóga vhodná pro všechny? | Výhody jógy pro zdraví

Je jóga vhodná pro všechny?

Jóga je obvykle velmi jemná, ale velmi intenzivní forma tréninku, a proto je vhodný pro všechny věkové skupiny a také pro mnoho klinických obrazů. Cvičení lze zjednodušit pro začátečníky nebo pro osoby s pohybovými omezeními, aby lidé ve vyšším věku mohli také najít úvod do tréninku. Jelikož se většina cviků provádí na podlaze, měl by být jogín schopen bezbolestně se pohybovat po podložce.

Pokud je to možné, může každý něco udělat jóga cvičení odstupňovaným způsobem. Zejména proto, že ve většině forem neexistují trhané a rychlé pohyby jóga, jóga je vhodná i pro starší lidi. Rozsah pohybu lze pomalu zvyšovat a cvičení lze zintenzivnit.

Kvůli nízké kardiovaskulární zátěži je možné trénovat i netrénované a starší lidi. Lidé, kteří se mnoho let věnují józe, mohou ve stáří viditelně zlepšit svoji stabilitu a mobilitu. Jóga je vhodná i pro děti.

Cvičení jsou často popsána velmi obrazně (kobra, dívající se pes dolů) a lze je naučit hravou a dětskou formou. Dýchání pokud je to možné, mohou být také integrovány do tréninku s dětmi. I přes hravou stránku by děti samozřejmě měly být naučeny správnému způsobu cvičení, aby nedocházelo ke špatným nebo dokonce škodlivým pohybům.

Jóga je vhodná zejména pro pacienty s dýchání problémy, protože cílené pokyny k dýchání mohou těmto pacientům pomoci a zlepšit jejich dýchací mechaniku. Pacienti s osteoporóza or revmatismus by měli dávat pozor, aby nenamáhali jejich klouby a kosti přílišným pohybem. Člověk by nikdy neměl trénovat dál bolest práh.

Nahrazuje jóga fitness trénink?

Jóga je forma tréninku, který se stále více zaměřuje na sílu vytrvalost, stabilita a koordinace, kardiovaskulární systém je také výzvou, ale spíše v aerobní (s dostatečným množstvím kyslíku, méně únavné) oblasti. Jóga nemůže držet krok s vytrvalost běh z hlediska vytrvalosti.

Zde kardiovaskulární systém je zpochybňována úplně jiným způsobem. Pulzní frekvence je také mnohem vyšší a vždy existují fáze, ve kterých trénujete anaerobní vytrvalost (menší přísun kyslíku, dluh kyslíku, únava vytrvalostní tréninkJóga je dobrý základ a v malé míře zlepšuje základní vytrvalost a aeorbe vytrvalost, ale nemůže nahradit správnou fitness výcvik. Sporty jako plavání, jízda na kole nebo běh jsou k tomu vhodné. Existují však také moderní formy jógy, které jsou efektivnější při zlepšování fitness prostřednictvím rychlejší sekvence cvičení a mírně odlišných sekvencí tréninku.