Stížnosti ISG během těhotenství - cvičení

V rozporu s obecným předpokladem, že léčba nemocí v průběhu těhotenství je možné pouze v omezené míře, existuje řada alternativních terapeutických metod, které lze bez problémů aplikovat na těhotné ženy. Patří mezi ně řada cvičení k uvolnění blokády v sakroiliakálním kloubu ak uvolnění a stabilizaci okolních struktur. Většina z těchto cvičení je založena na takzvané Dornově metodě a je prováděna pod vedením zkušeného fyzioterapeuta.

Cvičení

1.) Schodišťový schod S jedním postavte na schodový schod noha na každé straně Blokování ISG takže noha volně visí ve vzduchu. Nyní palcem nahmatejte malé vyvýšeniny na pravé a levé straně bederní páteře, pod kterými je umístěn sakroiliakální kloub, a při kývání rukou vyvíjejte mírný protitlak pěstí noha zadní.

Swing the noha pomalu tam a zpět nejméně 7krát. 2.) Sacrum Cvičení Lehněte si dozadu na lavičku nebo stůl s hýžděmi mírně přes okraj.

Alternativně můžete také ležet na velké knize. Nyní ohněte jednu nohu ve vzduchu a druhou nohou pomalu pohybujte a uvolněte se nahoru a dolů. Během cvičení se pevně držte a nezapomeňte dýchat.

Cvičte asi 30 sekund. 3.) Sacrum cvičení Posaďte se hýžděmi blízko okraje stolu nebo lavice a opřete si ruce za tělo.

Nyní střídavě přitahujte nohy k sobě a znovu je snižujte. Cvičte asi 30 sekund. 4.)

Mobilizace ISG Přesuňte se do čtyřnásobné polohy na okraji. Může to být například lavice nebo malý stolek. Nyní zavěste vnější nohu na druhou nohu zkřížením nohou.

Z této polohy pomalu přesuňte vnější koleno přes okraj a snižte jej asi o 5 cm. Podržte nohu spuštěnou po dobu 2 sekund a poté ji znovu zvedněte. 15 opakování.

5.) Stabilizace ISG Stojte rovně a vzpřímeně. Nohy jsou od sebe vzdáleny na šířku ramen.

Nyní mírně poklekněte a ohněte horní část těla dopředu tak, aby se vaše paty jen dotýkaly země. Nyní zatlačte prsty na podlahu a předstírejte, že z této polohy vybočíte nohy ven. Výsledné napětí držte 15 sekund.

3 přihrávky. 6.) Posílení svalů Lehněte si na záda.

Vaše paže jsou uvolněné vedle těla a nohy jsou natažené. Nyní napněte hýždě a zádové svaly. Držte napětí po dobu 10 sekund a poté jej znovu uvolněte. Opakujte 5-10krát. Další cvičení najdete v článcích:

  • Cvičení blokování ISG
  • Blokování ISG
  • Fyzioterapie bolesti kokyxu během těhotenství