Běhání v zimě: 7 horkých tipů

Jogging je zdravé, protože trénuje kardiovaskulární systém. Kromě toho spousta kalorií jsou spáleny, zatímco běh: Tak pravidelné jogging je nejen zábavná, ale v průběhu času také štíhlá. Běh venku je možné po celý rok, bez ohledu na počasí. Přesto byste měli dodržovat několik pravidel jogging v zimě. Sestavili jsme pro vás sedm nejdůležitějších tipů.

1. dobrý začátek

I když je v interiéru mnohem útulnější, pravidelné cvičení na čerstvém vzduchu posiluje obranyschopnost těla. Za nízkých teplot, na kratší vzdálenosti, ale častěji běh je dobrý nápad. Zvláště důležité je dobré rozcvičení. Můžete to také udělat v interiéru předem. Joggingu se musíte úplně vyhnout, pouze pokud jsou cesty kluzké jako sklo. Astmatici by navíc neměli cvičit venku vytrvalost sportuje ve velmi suchu, studený air.

2. dobrá ochrana

Prodyšný pokrývky hlavy je nezbytnou součástí zimního běžeckého vybavení, stejně jako rukavice, protože lidé ztrácejí 40 procent tělesného tepla hlavami a rukama. Navíc, studený pot na čele zvyšuje riziko nachlazení. Pokud je půda velmi tvrdá a zmrzlá, jsou výhodou lehce polstrované boty. Doporučují se také boty s přiměřeným dezénem, ​​aby se zabránilo uklouznutí na rozbředlém sněhu a sněhu.

3. dobrý vzduch

---- dýchání má velký význam, zejména v zimě. Dýchejte skrze své nos a ven skrz vaše ústa. Tímto způsobem se vzduch lépe zahřeje a také nehrozí příliš velké riziko studený vzduch proudící do průdušek. Lehký šátek nebo rolák brání bolení v krku or chrapot.

4. dobrá viditelnost

Pár přiléhavých sluneční brýle by měl být vždy součástí balíčku, když je sníh. Ve studeném větru, jasný sluneční brýle zabrání tomu, aby se z běhání stala vodná záležitost pro oči. Ve tmě byste měli věnovat pozornost oblečení s reflektory, také vám může pomoci malá baterka nebo světlomet. Větší bezpečnost přináší dostatečně osvětlené cesty.

5. dobré balení

Prodyšné, ale větruodolné a nepromokavé oblečení je důležité - nejlépe v cibule zásada. Bavlněné oblečení je méně vhodné, protože zadržuje pot a rychle se ochladí. Nesbalte se příliš silně. Pokud se v prvních minutách cítíte trochu chladně, je to v pohodě.

6. dobrý doušek

Nezapomeňte pít před a po cvičení. I když pocit žízně není v zimě tak silný a myslíte si, že se méně potíte, tělo potřebuje dostatek tekutin - v neposlední řadě kvůli suchému vzduchu.

7. dobrý závěr

Po spuštění byste měli okamžitě obléct suché oblečení nebo přesunout strečink cvičení v interiéru. Horká sprcha nebo rozsáhlá vana s horou borovice, eukalypt or rozmarýna poskytuje relaxace a uvolněné svaly.

Pokud i přes dobrou přípravu a následnou kontrolu utrpíte svalové zranění nebo podvrtnutí, použijte PECH pravidlo: P pro odpočinek, E pro chlazení ledu, C pro kompresi (elastický obvaz) a H pro elevaci. Podpůrné opatření může také zahrnovat chlazení, bolest- uvolňující látky, které podporují snížení otoku, jako je gel proti bolesti.