Běhání je zdravé i při teplotách pod bodem mrazu

Ti, kteří v zimě necvičí, se často cítí apatičtí a nevyvážení. Přesto existuje mnoho způsobů cvičení i v studený sezóna - buď bruslení, jogging, plavání nebo cvičit v tělocvičně. "Pravidelné cvičení nejen zabraňuje nebo pomáhá zbavit se rukojetí lásky." Správně dávkované cvičení také posiluje srdce a dýchací systém, posiluje svaly a klouby, a dostane oběh jde, “říká doktorka Christiane Roicková, lékařka z Národní asociace AOK.

Sport posiluje srdce a krevní oběh

Sáňkováníled bruslení, sněhové koule - studený Obzvláště sezóna zve lidi na tato potěšení. Oblíbené jsou také lyžování a snowboarding. Než vyrazíte ze svahu dolů, měli byste se dostat do kondice pomocí lyžařské gymnastiky. Chcete-li zlepšit své fyzické stav, běh na lyžích je dobrá volba. Je to skvělý způsob, jak se zapotit, dokonce i při teplotách pod bodem mrazu.

Dlouhá zimní procházka s rodinou je také dobrým způsobem, jak se hýbat a v temné sezóně trochu světla. I když není sníh, je dobré se v zimě dostat ven.

Pokud jste zvyklí cvičit venku, můžete tak učinit obvykle během studený sezóna - jogging nebo například chůzí. "Při tom je nejlepší dýchat skrz." nos. To předehřívá vzduch a chrání průdušky, “radí doktor Roick. Optimálním zimním sportem je severská chůze - horní část těla je trénována současně a je zde menší nebezpečí než u jogging uklouznutí na mokré nebo ledové podlaze.

Začněte pomalu

"Pacienti s." astma by se měli předtím poradit se svým lékařem běh„Protože fyzická námaha ve studeném suchém zimním vzduchu může vyvolat útok,“ říká Roick. Netrénovaní lidé by měli začít pomalu a krok za krokem přibývat. Ale i vyškolení lidé by měli být opatrní, aby neběhali nebo nechodili příliš rychle. Pokud můžete mluvit zatímco jsi běh, obvykle jdete správným tempem.

A srdce užitečný může být také monitor rychlosti, který by měl nastavit profesionál. "Zahřát před běh, protože svaly jsou chudší krev oběh když jsou chladní, a proto jsou pomalejší, “doporučuje lékař Roick. Takže můžete chodit nahoru a dolů o něco rychleji, než budete cvičit v interiéru. Před a po cvičení můžete svaly protáhnout také speciálními cviky.

Šaty podle „cibulového principu“

Be-all and end-all of outdoor vytrvalost sport je oblékat se správně. Venkovní sportovci by měli nosit pokrývky hlavy a prodyšné, větruvzdorné a nepromokavé oblečení - nejlépe podle „cibule princip “s několika vrstvami na sobě. Bavlněné oblečení je méně vhodné, protože zadržuje pot a rychle se ochladí. Aby se zabránilo sklouznutí, doporučujeme dobré běžecké boty s protiskluzovou podrážkou. Sportovci by také neměli zapomenout pít v zimě. Dobře se hodí žízně před a po tréninku jsou minerály voda a stříkačky šťávy silně zředěné vodou.

Plavání nebo sport v hale

Kdo není přitahován k přírodě ve špinavém počasí nebo na ledu a sněhu, může být aktivní i uvnitř: Díky sportům v hale, jako je squash, házená a badminton, se budete i v zimě potit. Horolezci se mohou připravit na příští venkovní sezónu na cvičebních stěnách. Stejně dobré pro fitness je pravidelný trénink v tělocvičně nebo krytém bazénu. "Plavání je snadné na klouby a proto se také doporučuje pro nadváha lidi, “říká Roick.

Pro ty, pro které je obtížné motivovat se k samotnému cvičení za tmavých večerů, jsou dobrou volbou týmové sporty jako volejbal, pozemní hokej nebo basketbal. Nejen zaměření na cvičení, ale také příležitost potkat nové lidi.