Kadefungin pro plísňové infekce

Toto je účinná látka v Kadefunginu

Účinná látka v kombinovaných přípravcích Kadefungin se nazývá klotrimazol. Patří do skupiny azolových antimykotik. Ty inhibují tvorbu látky (ergosterolu), která je důležitá pro funkci buněčné membrány hub a některých druhů bakterií. Doprovodná léčba kyselinou mléčnou Kadefungin také normalizuje hodnotu pH vagíny. To regeneruje přirozený ochranný kyselý plášť vagíny a bojuje proti patogenům.

Kdy se přípravek Kadefungin používá?

Kadefungin se doporučuje při plísňových infekcích pochvy a zevních genitálií. Léčba kyselinou mléčnou se používá k obnově a obnově poškozené vaginální flóry a k prevenci dalších infekcí způsobených plísněmi a některými bakteriemi.

Jaké jsou vedlejší účinky přípravku Kadefungin?

Občasné nežádoucí účinky Kadefunginu jsou obecně omezeny na podráždění kůže v místě aplikace (zarudnutí, pálení, štípání). Nesnášenlivost přípravku může navíc vést k těžké alergické reakci s otokem dýchacích cest, dušností, poklesem krevního tlaku až šokem. V takovém případě by měl být okamžitě přivolán lékař na pohotovosti.

Při používání Kadefunginu byste měli mít na paměti následující

Aby nedošlo ke zhoršení účinku, měly by být přípravky pro intimní hygienu během léčby používány pouze po konzultaci s lékařem. Kadefungin může navíc oslabit materiál kondomu, takže již není zaručena dostatečná antikoncepční ochrana.

Zatím jsou známy pouze interakce s jinými antimykotiky (Amphothericin B, Nystatin, Natamycin). Nicméně současné užívání jiných léků by mělo být předem projednáno se svým lékařem nebo lékárníkem.

Děti a dospívající

Protože neexistují žádné průkazné údaje o bezpečném užívání Kadefunginu 3 Kombi nebo jiných přípravků, měly by být tyto přípravky podávány dětem a dospívajícím pouze po konzultaci s lékařem.

Těhotenství a kojení

Studie ukazují, že v prvních třech měsících těhotenství existuje zvýšené riziko potratu. V posledních šesti měsících nejsou k dispozici žádné studie. Kadefungin by se proto měl používat pouze po zvážení rizik a přínosů lékařem. Vaginální tablety by se neměly během těhotenství zavádět aplikátorem.

Během kojení lze přípravek používat podle pokynů lékaře.

Léčba kyselinou mléčnou může zhoršit motilitu spermií a ztížit těhotenství.

Dávkování

Doba aplikace je tři nebo šest dní v závislosti na zvoleném produktu. Tento časový rámec by měl být dodržen, i když se příznaky rychle zlepší, aby bylo zajištěno vyléčení infekce.

Léčba Kadefunginem mléčnou kyselinou se provádí po dobu sedmi dnů. Do pochvy se každý den zavede jednorázový aplikátor obsahující gel a zásobník gelu se pomalu vyprazdňuje.

Jak získat Kadefungin

Kadefungin je volně prodejný v lékárnách pro léčbu plísňových infekcí. Kadefungin 6 vyžaduje lékařský předpis z důvodu dlouhodobého užívání léčivé látky.

Kombinace Kadefungin se skládá z krému Kadefungin a vaginálních tablet, které jsou také dostupné samostatně.

Kompletní informace o tomto léku

Zde najdete kompletní informace o léku ke stažení (PDF)