Laktóza jako dokonalý dodavatel energie

Laktóza je přírodní sacharid v mléko. Přibližně 4.7 procenta je obsaženo v celku mlékoa 4.8 procenta s nízkým obsahem tuku mléko (1.5 procenta tuku). Mléko cukr se rozkládá přibližně čtyřikrát pomaleji a přivádí se do metabolismu jako dodavatel energie než domácí cukr. To je výhoda pro mnoho každodenních situací, jako je kancelářská práce, kde je zřídka potřeba rychlý „energetický výstřel“. Co je více v poptávce, jsou malé cukr části, které jsou k dispozici jako dodavatel energie po celý den.

Metabolismus: zpracování laktózy v těle.

Mléko cukr je dvojitý cukr a skládá se z glukóza a galaktózy. Enzym ß-galaktosidáza (laktázy) se porouchá laktóza do jejích stavebních kamenů během střevního průchodu. Glukóza se přivádí přímo do energetický metabolismus. Není tak galaktózy; musí být nejprve dále rozděleny na glukóza. Poté se také používá k výrobě energie.

Laktázy je mnohem méně aktivní než enzym sacharosáza, který štěpí sacharózu se dvěma cukry (domácí cukr) na její stavební kameny. Pomalejší rozpad je způsoben nezbytnou další konverzí galaktózy a nižší aktivita enzymu laktázy. Bílkoviny a tuky v mléce dále zpomalují odbourávání a zavedení cukru do metabolismu.

Mléko jako udržitelný dodavatel energie

Toto opožděné rozdělení mléčného cukru má pozitivní důsledek: mléko dodává energii po delší dobu a hlad se vrátí až později.

Mimochodem: mléko nebo laktóza také se vyplatí jako dodavatel energie před nebo po sportu. Energie se uvolňuje v malých porcích, ať už před tréninkem pro následný atletický výkon nebo po tréninku pro regeneraci.

Laktóza pro zdravou střevní flóru

Laktóza způsobuje snížení pH ve střevě prostřednictvím svého rozkladného produktu kyselina mléčná. To se odrazí choroboplodné zárodky a houby, které tak mají menší pravděpodobnost množení ve střevě.

Laktóza pomáhá obnovit zdravé střevní flóra po střevních infekcích. Je pozitivně spojena s imunitní systém lokalizované ve střevě. Bakterie jsou nezbytné pro zdravé střevní flóra. Část laktózy se nerozkládá, ale slouží jako potrava pro bakterie tlustého střeva. Zejména, kyselina mléčná bakterie, které jsou výhodné pro střevní flóra, použijte laktózu.

Laktóza podporuje vstřebávání vápníku

Laktóza podporuje vstřebávání důležitého minerálu vápník ze střeva. Kyselina mléčná je pravděpodobně zodpovědný. Zajišťuje nízkou hodnotu pH ve střevě. Kyselé prostředí zlepšuje dostupnost a rozpustnost vápník.

Laktóza pro regulované trávení

Laktóza je již dlouho známá jako domácí lék na regulované trávení. A funguje to takto: Kyselina mléčná produkovaná během bakteriálního rozpadu se váže voda ve střevech. Účinky jsou srovnatelné s účinky vláknina: Stolička objem zvyšuje se a stimuluje se střevní svalstvo, takže se dužina potravy rychle dopravuje.

Laktóza - radost jednoho muže, smutek jiného muže

U některých lidí aktivita laktázy klesá v průběhu života; toto se označuje jako malabsorpce laktózy. Postiženo je asi 15 procent německé populace. Pouze tehdy, když se tolik laktózy dostane do tlustého střeva nestrávené, jsou příznaky jako bolestivé nadýmání or průjem nastane, je to voláno laktózová intolerance.

Laktózová intolerance to neznamená, že mléčné výrobky samy o sobě již nejsou tolerovány. Mléčné výrobky s nižším obsahem laktózy, například kyselé mléčné výrobky nebo tvrdý sýr, lze často jíst bez problémů. Tolerance se liší od člověka k člověku a musí být stanovena individuálně.