Čaj z kontryhele – Plodnost a těhotenství

Jaký účinek má kontryhelový čaj během těhotenství?

Ženy, které jsou v poslední třetině těhotenství, mohou případně podpořit dámský plášť při přípravě na porod. Je to proto, že fytohormony obsažené v léčivé rostlině, které jsou podobné ženskému pohlavnímu hormonu progesteronu, mají údajně příznivý účinek v několika směrech:

  • Uvolnění pánevních svalů: Zvláště pokud jsou pánevní svaly velmi silné, může mít čaj z kontryhelu uvolňující a uvolňující účinek, který usnadňuje průběh porodu.
  • Úleva od bolesti: Plášťový čaj pro ženy může mít úlevu od bolesti v posledních týdnech před a během porodu.
  • Hemostatický účinek: Třísloviny v dámském plášti mohou mít hemostatický účinek v případě možného poranění během porodu.

V prvních týdnech po početí prý nápoj z léčivých rostlin stabilizuje těhotenství díky svému regulačnímu vlivu na hormonální rovnováhu. Zejména ženy s nedostatkem progesteronu mohou pomocí čaje z kontryhelu jemně podpořit hormonálně řízené procesy k udržení těhotenství.

Jaký vliv má čaj z kontryhelu na ty, kteří chtějí mít děti?

Plášť ženský se také používá v bylinné medicíně před těhotenstvím. Zde se zaměřujeme na regulaci ženského cyklu a podporu ovulace:

Jaký účinek má kontryhelový čaj během kojení?

Dokonce i když je dítě tady, čaj z pláštěnky může poskytnout podporu, protože se říká, že podporuje tvorbu mléka u matky. Ne nadarmo je léčivá rostlina lidově známá také jako mléč. Porodní asistentky doporučují čajovou směs z kontryhelu, semen fenyklu a kopřivy pro stimulaci tvorby mléka.

Čaj z kontryhelu: aplikace

Jeden až dva gramy nadrobno nasekané byliny kontryhele zalijte 150 mililitry vroucí vody a nechte směs louhovat asi deset minut. Šálek kontryhelového čaje můžete vypít několikrát denně mezi jídly. Průměrná denní dávka je pět až deset gramů kontryhelu.

Plášťovka se používá v gynekologii po tisíce let. Jeho účinnost však nebyla vědecky prokázána.