Laserové ošetření | Cvičení proti křečovým žilám

Laserové ošetření

Lze také zvážit ošetření laserem křečové žíly. Tato léčba se však doporučuje spíše pro velké křečové žíly, jak je laser zasunut do žíla. Technologie za touto metodou se nazývá ELVS (Endo Laser Žíla Systém).

Jedná se o minimálně invazivní zákrok, který se provádí pod lokální anestézie nebo u pacienta soumrak spát, žíla se zmenšuje působením tepla laseru, takže jich již není více krev dopravní zácpy. Čas potřebný pro zákrok je přibližně 1 hodina. Poté může pacient okamžitě zatížit noha.

Operace

Pokud je operace zapnutá křečové žíly je nevyhnutelné, existují v zásadě dvě možnosti: Odizolování: Tento postup se používá, když není možné provést minimálně invazivní zákrok kvůli umístění a velikosti žíly. Pak se pomocí sondy ve spodní části žíly zavede takzvaný striptérka a odstraní se druhým řezem. Lze tak vytáhnout celou křečovou žílu bez nutnosti dlouhého řezu kůží.

Flebektomie (metoda háčku): Malým kožním řezem se speciální háček vloží do podkožní tukové tkáně, kde lze žílu zachytit háčkem a vytáhnout. Oba chirurgické zákroky jsou prováděny ambulantně, aby se pacient mohl vrátit domů ve stejný den.

  1. Odizolování: Tento postup se používá, když není možné provést minimálně invazivní zákrok kvůli umístění a velikosti žíly. Pak se pomocí sondy ve spodní části žíly zavede takzvaný striptérka a odstraní se druhým řezem. Lze tak vytáhnout celou křečovou žílu bez nutnosti dlouhého řezu kůží.
  2. Flebektomie (metoda háčku): Speciální háček se zavede malým kožním řezem do podkožní tukové tkáně, kde lze potom žílu uchopit za háček a vytáhnout.

Shrnutí

Celkově mohou konkrétní cvičení v každodenním životě aktivně předcházet křečovým žilám a trénovat je noha svaly. Žíly jsou tak podporovány a posilovány ve své funkci, takže krev lze přepravovat zpět do srdce bez jakýchkoli problémů a bez křečových žil. Cvičení jsou vhodná jako preventivní opatření i pro léčbu již existujících křečových žil.