Pozdní účinky nesprávného umístění Cvičení pro nesprávnou polohu nohou

Pozdní účinky nesprávného umístění

Poškození nohou ne vždy způsobuje postiženým okamžité problémy. Pokud však malpozice zůstává dlouhodobě neléčená a zhoršuje se, dochází k pozdním účinkům. Mohou mít relativně neškodnou povahu a mohou se projevovat například tlakem bolest, otlaky nebo bolest v tahu.

Mohou však také nastat strukturální změny v chodidle, což zvyšuje riziko osteoartrózy a může omezovat pohyblivost. Vzhledem ke změněnému pohybovému vzoru jsou následky chodidla ovlivněny nejen nohy malposition nohou, ale i další klouby. Patří mezi ně zejména kolenní kloub a kyčelní kloub, které jsou nepříznivě nebo nesprávně načteny v důsledku nesprávného umístění, což může také způsobit poškození a bolest zde.

Pokud je chůze pacienta nepravidelná, malposition nohou ovlivňuje také páteř, což může vést k řadě dalších stížností. V raných fázích se tělo stále snaží vyrovnávat nerovnosti samo. Pokud však zůstanou příliš dlouhé, vyvážit nakonec se převrhne a nastanou problémy. Aby se zabránilo pozdním následkům nesprávného postavení nohou, je důležité, aby postižené osoby včas vyhledaly lékaře a cílenou terapií zlepšily a napravily nesprávnou polohu. To vám nejen usnadní mnoho věcí v každodenním životě, ale také předejde mnoha dalším problémům.

Shrnutí

Celkově lze říci, že správná cvičení mohou obecně zlepšit různé formy nesprávného postavení nohou. Předpokladem úspěšné terapie je kompliance pacienta (= dodržování terapie). Naučená cvičení by měla být prováděna důsledně a pravidelně.

Rovněž se doporučuje nosit vhodnou obuv a / nebo vložky přizpůsobené individuálním příznakům. Skutečnost, že mnoho nesprávných postavení nohou zůstává nezjištěno, nás často zavádí o četných pozdních účincích. Ve skutečnosti je téměř každý 3. člověk v Německu postižen malpozicemi nohou v určité formě.