Jóga smíchu | Styly jógy

Jóga smíchu

Smích Jóga se také nazývá Hasyayoga. Umělým smíchem a umělým smíchem se má v těle vyvolat účinky, jako je uvolňování hormonů, které způsobují skutečný smích. Jogín by měl najít vnitřní spokojenost a štěstí. Smích Jóga obvykle se odehrává ve skupině, falešný smích by se měl nakonec změnit ve skutečný smích a je částečně kombinován s tradičním dýchání techniky. Mělo by to mít pozitivní vliv na mysl a tělo a uvolnit přísnou kognitivní kontrolu nad naším myšlením.

Face jóga

Tvář Jóga byla vyvinuta jako jóga proti stárnutí a na rozdíl od jiných forem jógy se zaměřuje na svaly v obličeji - mimické svaly. Cílené grimasy a deformace obličeje posilují a zpevňují jednotlivé svalové oblasti. Důsledným tréninkem lze zabránit nebo omezit údajně vaky pod očima a vrásky. Prostřednictvím relaxačního a uvolňujícího účinku má obličejová jóga také pozitivní vliv na náladu jogína. Aplikuje se denně po dobu 3 minut, ideálně ráno, a obličejová jóga může zlepšit zářivost jogína a dát mu svěží, zářivý výraz.

CrossFit jóga

Cross-fit jóga je moderní trend, při kterém je tělo posilováno intenzivními ásany a je tlačeno na hranici svých možností. Jedná se o holistické cvičení, které by mělo vést tělo nejen k růstu svalů, ale také k flexibilitě a vytrvalost. Kromě klasických cviků na váhu a sílu CrossFitu se používají prvky jógy ke zlepšení hlubokých stabilizačních svalů trupu, ke zlepšení flexibility a ochlazení po tréninku. Zaměření na vlastní tělo lze zlepšit také Cross-Fit jógou.

Kriya jóga

Kriya jóga je forma jógy, která se liší od ostatních, protože zdůrazňuje spojení mezi učitelem a studentem. Neexistuje žádné video ani skupinové kurzy. Yogi by se měl učit vnitřní hodnoty, jako je sebereflexe, disciplína a sebeúcta, od svého učitele.

Prostřednictvím ásan by měl student najít cestu k vyššímu vědomí a nakonec k osvícení. Kromě fyzických cvičení dechová cvičení a rozjímání jsou také prováděny. Vztah mezi dýchání a duše hraje důležitou roli.

Díky zvýšenému příjmu kyslíku by měl organismus načerpat energii a sbírat ji (prána). Orgány a tkáně by měly být uvolněny a měla by se zlepšit schopnost koncentrace. Jednotlivé čakry jsou trénovány individuálně. Kurz jógy by měl vždy probíhat pod osobním vedením.