Rozdíl v délce nohy | Cvičení proti pánevní šikmě

Rozdíl délky nohy

Technicky vzato, a noha Rozdíl délky je rozdíl v délce mezi kyčlí a nohou. Anatomický (tj. Založený na délce kosti) noha rozdíl délky je však něco, co má jen velmi málo lidí. Ve většině případů noha rozdíl délky je funkčně získán.

To znamená, že příčina optické a měřitelné rozdíl délky nohou je to kvůli svalová nerovnováha, nesprávná poloha kloubů nebo zkrácení kapsle nebo vazového aparátu. Rozdíl v délce nohy, bez ohledu na příčinu, má vliv na tělo od rozdílu délky pouze 6 mm. Důsledky jsou špatné držení těla a špatný vývoj, které postihují hlavně páteř, boky a pánev, a jsou tedy odpovědné za různé příznaky.

Zatímco anatomické rozdíl délky nohou je často korigována chirurgicky nebo kompenzována vložkami, lze rozdíl v délce funkční nohy často léčit jednoduše konzervativně provedením cíleného strečink a posilovací cvičení a přinášení klouby a obratle do správné polohy. V každém případě a rozdíl délky nohou by mělo být vždy zacházeno, bez ohledu na jeho genezi, protože jinak může dojít k vážnému následnému poškození, které je pro pacienta trvalou zátěží. Následující články pokrývají velmi podobná témata:

  • Fyzioterapie pro rozdíl délky nohou
  • Nácvik chůze
  • Cvičení pro poruchy chůze

Shrnutí

Celkově pánevní šikmo lze obvykle dobře zacházet s cviky, protože to má ve velmi málo případech anatomickou příčinu. Je důležité, aby lékaři a terapeuti úzce spolupracovali na stanovení spolehlivé diagnózy a na vývoji plán školení speciálně přizpůsobené pacientovi, aby byly problémy pod kontrolou. Vzhledem k velkému počtu příznaků se může zdát trochu obtížné stanovit přesnou diagnózu.

Proto je důležité nedoufat ve zlepšení příliš dlouho, ale včas konzultovat odborníka. Pokud cvičení budou pokračovat důsledně, lze se vyhnout dalším problémům.