Zvedání a přenášení pro záda

Ne v každé situaci je snadné přemýšlet o zvedání a nošení způsobem, který je vhodný pro záda, a integrovat ho do obvyklých postupů každodenního života. Čím je člověk starší, tím důležitější je chránit záda před nesprávnými pohyby a těžkými břemeny. Pokud jde o práce, které vyžadují hodně fyzické námahy, bude pro zvýšení rizika následného poškození důležitější zvedání a přenášení vhodné pro záda.

To zahrnuje nejen ošetřovatelskou práci s imobilními osobami, ale také činnosti ve skladech s těžkým zbožím. Ačkoli implementace určitých pravidel není snadná, lze ji procvičit. Pokuste se je implementovat, abyste si ulehčili záda.

pravidla

V zásadě lze dodržovat určitá pravidla při zvedání nebo přenášení zařízení způsobem, který je vhodný pro záda a je snadnější jej provádět při častém používání. 1. není vždy nutné nést celý náklad najednou. Rozložte nebo minimalizujte hmotnost nákladu.

Typickým příkladem je nakupování. Než si vezmete jednu těžkou nákupní tašku, rozložte obsah na dvě tašky. Noste jednu tašku v jedné ruce a druhou tašku v druhé ruce.

Tímto způsobem budete mít zátěž rovnoměrně rozloženou a ulehčíte tak zádům. V každém případě nemusíte nosit celou nádobu na vodu najednou, ale můžete z ní vyjmout několik lahví a nosit je například samostatně v pytli na lahve. Je nutné chodit několikrát, ale zátěž je minimalizována a znovu jste udělali něco dobrého pro záda.

2. pokud to situace nabízí, vždy přidejte druhou osobu pro těžká břemena. 3. zkuste nést více batohů než těžkých pytlů. Tímto způsobem již zátěž na zádech není jednostranná a je rovnoměrně rozložena po celém zádech. 4. noste předměty blízko těla a dávejte pozor, aby vám nespadly do prohlubně.

To znamená, že náklad je příliš těžký. 5. při zvedání pracujte od nohou. Ty mají větší sílu než záda a paže.

To však funguje pouze se správnou technikou. Klekněte si na kolena a ujistěte se, že vaše horní část těla je ve vzpřímené poloze. Držte břemeno, které chcete zvednout, blízko těla a postavte se zády rovně. Následující články by vás mohly také zajímat:

  • Škola držení těla
  • Škola zad