Živá vůle: Respektování vůle vážně nemocných lidí

Co když už nemůžete mít možnost se rozhodnout v lékařském rozhodnutí kvůli nehodě nebo vážné nemoci? Se živou vůlí, nazývanou také vůle pacienta, můžete vyjádřit, že nechcete žádnou léčbu, která by uměle prodloužila váš život v situacích nemoci, které vést k smrti. To nezahrnuje aktivní eutanazii - to je v Německu zakázáno zákonem. Pro mnoho postižených osob je však živá vůle způsob, jak zemřít samostatně určeným způsobem, důstojně a bez něj bolest.

Živá vůle, zástupce zdravotní péče, zástupce péče.

V zásadě existují tři způsoby, jak zajistit nejhorší scénář.

  1. Podepisující živá vůle určuje, jaké lékařské ošetření chce mít v případě, že již nebude schopen vyjádřit se.
  2. S zdraví péče proxy, jeden dává důvěryhodné osobě plnou moc v majetkových a osobních věcech. Tato osoba se poté rozhodne, jestli už to sám není schopen.
  3. Směrnice o péči dává soudu doporučení, kdo by měl být jmenován opatrovníkem. To je nutné pouze v případě, že někdo neudělil plnou moc pro zdraví péče.

Strach z potřeby péče

V Německu každoročně zemře více než 900,000 51 lidí. Podle průzkumu společnosti Infratest jménem organizace na ochranu pacientů Deutsche Hospiz Stiftung si zhruba polovina Němců raději zvolí sebevraždu, než se stane ošetřovatelským případem. Podle průzkumu 49 procent žen a XNUMX procent mužů považuje asistovanou sebevraždu za východisko.

Strach z nutnosti péče je proto mezi mnoha lidmi velký.

K čemu je živá vůle?

Živá vůle se týká procesu umírání nebo selhání životně důležitých tělesných funkcí, které již nelze změnit a je pravděpodobné, že budou mít za následek smrt. Obsahuje pokyny pro péči na konci života, přičemž lze výslovně pojmenovat možnou výjimku z léčby - například resuscitace opatření. To znamená předcházet léčbě prodlužující život, pokud je člověk smrtelně nemocný a umírá.

Znamená to také paliativní léčbu, která zahrnuje dávání bolest- uvolnění drogy nevyléčitelně nemocným lidem, i když tyto léky mohou jako vedlejší účinek urychlit nástup smrti.