Ztráta síly | Bolest TEP v rameni

Ztráta síly

V prvních dnech po operaci je pocit slabosti v paži normální. The hojení ran ještě není dokončena a struktury obklopující kloub, jako je kloubní tobolka, svaly, šlachy a vazy se mohly podráždit a vykazovat zánětlivou reakci. Je také možné, že během operace došlo k podráždění nebo poranění nervu.

V tomto případě se kromě ztráty síly může objevit necitlivost, brnění nebo pocit, který by měl být nahlášen ošetřujícímu lékaři. Nervy regenerovat velmi pomalu, takže takové zranění může způsobit příznaky po velmi dlouhou dobu. Později v průběhu doléčení je také důležitý lehký trénink na budování svalů, aby se eliminoval pocit ztráty síly.

Léky proti bolesti

Bolest léky po a rameno TEP se liší od kliniky k klinice. Obecně platí, že použití protizánětlivé léky proti bolesti jako ibuprofen je doporučeno. Maximální dávka je 2400 mg denně.

Zpravidla se podává 400-800 mg podle potřeby. Tato dávka platí také v pozdějším období po léčbě, v závislosti na intenzitě bolest, ale nemělo by to být v žádném případě považováno za trvalou léčbu. Ve zvláštních případech se silným, vytrvalým bolest, silnější léky proti bolesti jako opioidy mohou být použity podle uvážení lékaře. To zabrání možné chronifikaci bolesti.

Bolest při jednoduchých posilovacích cvicích

Posilovací cvičení by měla být nejprve provedena pod dohledem fyzioterapeuta po zavedení a rameno TEP. Ačkoli je nepravděpodobné, že cvičení způsobí poškození endoprotézy nebo jejího ukotvení, je pro úspěch terapie důležité správné provedení cvičení a správně dávkovaná zátěž. Zejména na začátku je téměř nemožné, aby léčba byla zcela bezbolestná.

Dokonce i jednoduché posilovací cviky jsou pro právě provozované struktury nezvyklou zátěží, která může rychle vést k napětí a bolavé svaly. Neměla by se však objevit silná bolest, která přetrvává i po skončení cvičení. To může naznačovat, že cvičení byla příliš tvrdá nebo že příliš mnoho tréninku bylo provedeno příliš brzy.

V tomto případě byste měli začít s jednoduššími mobilizačními cviky. Ve vzácných případech může silná bolest během posilovacích cvičení také naznačovat uvolnění nebo dislokaci protézy, v takovém případě by měl být informován ošetřující lékař. Článek "bolest ramene - právo jeřáb cvičení kolen “by vás v tomto ohledu také mohla zajímat.