Ztráta síly | Příznaky a bolest zmrzlého ramene

Ztráta síly

Vzhledem k tomu, ramenní kloub je svalově zajištěna, svaly otočná manžeta hrají rozhodující roli v síle a stabilitě EU ramenní kloub. Pacienti trpící zmrzlým ramenem často zaujmou úlevu a provádějí kompenzační pohyby, aby kompenzovali omezený pohyb. To vede ke svalové nerovnováze a k atrofii a zkrácení ramenních svalů na postižené straně. Proto lze pozorovat ztrátu pevnosti.

Bolest při jednoduchých posilovacích cvicích

Samozřejmě mohou působit i jednoduchá posilovací cvičení bolest v oblasti ramen. To je obvykle způsobeno skutečností, že příliš málo strečink cviky jsou prováděny a zkrácené svaly otočná manžeta se musí přizpůsobit nové mobilitě v EU ramenní kloub. Je proto důležité vytvořit zdravé vyvážit mezi strečink cvičení a posilovací cvičení.

Použití fasciálních rolí by mělo být také součástí tréninkového programu, jak to dělají pojivové tkáně mobilnější. Posilovací cvičení by měla vždy zahrnovat oboustranný trénink ramenních svalů, aby se zabránilo svalové nerovnováze. Mírné až střední bolest se často nachází ve fázi rehabilitace.

To však není důvod k zastavení posilovacích cvičení, ale známka toho, že se trénují správné, dosud nepřizpůsobené struktury. Správná dávka a intenzita příslušných cvičení je důležitá. Fyzioterapeut, sportovní terapeut nebo kvalifikovaný fitness trenér vám může pomoci doprovázet rehabilitační proces. Další informace najdete v těchto článcích:

  • Fascia Roll
  • Blackroll
  • Protahovací cvičení
  • Cvičení na zamrzlém rameni

Léky proti bolesti

Léky, které mohou být použity v bolest léčba zmrzlého ramene jsou obvykle nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID), jako jsou Kromě svého analgetického (úlevu od bolesti) účinku léky proti bolesti mají také protizánětlivý (protizánětlivý) účinek. Mohou být aplikovány ve formě tablet nebo jako lokální aplikace ve formě mastí. Místní aplikace ve formě gelu nebo masti je indikována v jednotlivých případech, pokud již existuje předchozí onemocnění játra, ledviny nebo žaludek, od té doby ibuprofen zejména ve vysokých dávkách je zátěží pro játra.

Kyselina acetylsalicylová ve formě tablet také není indikována u pacientů se žaludečním onemocněním. Podávání pantoprazolu je zpravidla předepsáno jako profylaktické opatření na ochranu žaludek. U silné bolesti lze zmrzlé rameno léčit také opioidy s nízkou účinností: Velmi silné opiáty, jako jsou morfium, oxykodonVe vzácných, velmi závažných formách klinického obrazu se používají buprenorfin nebo hydromorfon.

Injekce kortizon lze také použít k dosažení analgetického účinku. Nicméně, kortizon lze použít pouze na krátkou dobu, protože by to poškodilo pojivové tkáně struktury, pokud jsou aplikovány po delší dobu.

  • Diklofenak
  • Ibuprofen
  • Kyselina acetylsalicylová
  • Tramadol
  • Tilidin
  • Kodein