Lumbago | Cvičení na uklouznutý disk během těhotenství

Lumbago

Lumbago je často způsoben spontánním a neopatrným pohybem horní části těla. Zejména při rychlém vstávání, přenášení těžkých břemen nebo otáčení horní části těla. Obvykle k tomu dochází v oblasti dolní páteře a je charakterizováno bodnutím, tahem bolest. Postižené osoby okamžitě zastaví jakýkoli pohyb a zůstanou v jakémsi odlehčovacím postoji, aby nedocházelo k dalším příčinám bolest.

Lumbago může nastat častěji, zejména u těhotných žen, protože díky hormonálním a anatomickým změnám v oblasti pánve je dolní páteř náchylnější k poranění. V nekomplikovaných případech stížnosti samy odezní během několika dnů. Jemný pohyb a aplikace tepla mohou poskytnout úlevu.

Shrnutí

Stručně řečeno, i když herniovaný disk během těhotenství může být nepříjemnější vzhledem k obecným fyzickým změnám a stresu, možnosti léčby se příliš neliší od možností u těhotných. Vzhledem k tomu, že herniované disky lze léčit hlavně konzervativně, lze problémy těhotných žen snadno léčit fyzioterapií a jinými konzervativními metodami. Je důležité, aby ošetřující pracovníci byli dobře obeznámeni s fyzickými změnami, potřebami a omezeními těhotných žen, aby byla zajištěna optimální bezriziková terapie pro matku a dítě.